Další drtivá výhra Votroků

26. 1. 2019   |   FC Hradec Králové
Fotbalisté Hradce Králové úspěšně zakončili týdenní soustředění v horském prostředí. Pátý celek ČFL inkasoval v přípravném utkání hned sedm branek, Votroci si tak s chutí zastříleli a nabrali potřebné sebevědomí. V prvním poločase se trefil Šípek, Kopečný a Leibl. Posledně jmenovaný přidal branku i v půli druhé, k tomu se ještě přidal Kropáček, Firbacher a z přímého kopu Kateřiňák.
přát., sobota 26. 1. 2019, 10:30

FK Dobrovice

7:0
3:0

Branky: 9. Šípek, 11. Kopečný, 17. a 59. Leibl, 50. Kropáček, 54. Firbacher, 72. Kateřiňák.

FC Hradec Králové: Ottmar (46. Vízek) – Kopečný (46. Finěk), Kvída (46. Martinec), Plašil, Urma – Jukl (46. Kropáček) – Šípek (46. Mahr), Kateřiňák, Černý (46. Soukeník), Leibl – Ďurděvič (46. Firbacher).

Za zimního počasí a na kluzkém povrchu se hrál v úvodu duelu z obou stran opatrný fotbal, ale s jasnou převahou Hradce Králové. První branka byla k vidění již v 10. minutě, kdy se Leibl prosmýkl na levé straně, nacentroval na volného Jakuba Šípka a ten poslal balon do brány, 1:0. O dvě minuty později přišel opět centr z levé strany, dobrovický brankář míč nezachytil a zcela osamocený Kopečný se nemýlil, 2:0.

Další gólový zásah si připsal velmi aktivní Michal Leibl, který překonal ležícího gólmana soupeře, 3:0. Stalo se tak v 17. minutě po nabídce od Ďurděviče. Votroci se do konce prvního poločasu prosadili ještě jednou, byl to opět Leibl. Nicméně branka nebyla sudím uznána, když se v duchu fair play přiznal sám autor branky ke hře rukou.

I ve druhém dějství pokračoval velmi zodpovědný výkon svěřenců kouče Zdenka Frťaly, který byl výrazně podpořen i střelecky. V 50. minutě se do statistik zapsal střídající René Kropáček, když se zbavil obránce a nekompromisně zavěsil, 4:0. O čtyři minutě později centroval z pravé strany Mahr, následně vypálil Firbacher, odražený kulatý nesmysl vrátil před bránu Leibl, kde se již napodruhé pěknou ranou prosadil Filip Firbacher, 5:0.

Hezký moment byl k vidění i u druhého zásahu Michala Leibla, jenž osamocený pálil v 59. minutě přesně k tyči, 6:0. Účastník ČFL již byl v tuto chvíli zcela odevzdaný a jeho jediným cílem bylo hlídat velké vápno. Votrokům to ovšem problémy nedělalo, jak ukázal v 71. minutě Jiří Kateřiňák. Jeho krásně technicky kopnutý přímý kop z 22 metrů zaplul do sítě, 7:0. V 74. minutě Jirka Kateřiňák vystřídal, ale již ho nikdo na zasněženém hřišti nenahradil. Černobílý tým si tak mohl nacvičit a vyzkoušet i hru v oslabení. Hradečtí fotbalisté splnili roli favorita a po výhře 6:1 nad Vltavínem si připisují další vysoké vítězství v poměru 7:0.