Rezerva v okresním derby s Chlumcem remizovala

4. 10. 2021   |   FC Hradec Králové
Zápas napínavý až do závěrečného hvizdu rozhodčího, šest branek, dva pokutové kopy, výborné zákroky obou brankářů, emoce na obou stranách hřiště a čtyři kmenoví hráči Hradce v dresu soupeře. To vše nabídnul souboj rezervy Votroků s Chlumcem, v němž se nakonec rozešli soupeři remízou.
10. kolo, neděle 3. 10. 2021, 10:15

FK Chlumec nad Cidlinou

3:3
2:1

Branky: 27. Vobejda (pen.), 38. Kejř, 69. Hájek – 41. Bastin (pen.), 56. Samko, 77. Finěk. Rozhodčí: Kolátor – Rouček, Doubek. ŽK: 22. Kejř, 45. Čech – 82. Samko.

Brát – Hruška, Čech, Kosař, Kadrmas – Vobejda – Záviška, Doležal (46. Jonáš), Kejř, Hájek – Firbacher.

FK Chlumec nad Cidlinou:

Mach – Mahr (90. Lukič), Finěk, Jarkovský, Žahourek – Krčál – J. Labík (76. Čížek), Samko, Jakab, T. Labík – Bastin.

Už v 7. minutě vyzkoušel po zranění se vracející Doležal pozornost hostujícího gólmana Macha. Chlumecký Jakab pak o pár minut později z výhodné pozice těsně minul hradeckou branku. První gól vsítil kapitán Votroků Jan Vobejda ve 27. minutě, když z nařízené penalty potrestal faul Fiňka na Kadrmase. Domácí byli při chuti a jejich náskok navýšil po pěkné Doležalově přihrávce Marek Kejř tvrdou umístěnou střelou z pravého křídla. Vedení o dvě branky však ještě do přestávky dokázal korigovat chlumecký Tomáš Bastin z pokutového kopu.

Vstup do druhého dějství přinesl střídání šancí na obou stranách. Nejprve Mach vychytal domácího Josefa Jonáše, vzápětí na druhé straně skvěle zachránil Jakub Brát náskok Votroků při šanci Bastina. Ovšem v 56. minutě se již Brát marně natahoval po střele Dennyho Samka, který vyrovnával na 2:2.

Votroci nesložili zbraně, Vobejdova střela z vápna lízala pravou tyč Machovy branky, centr Závišky hostující brankář zneškodnil efektní robinzonádou. V 69. minutě ale krásnou přihrávkou vyslal Lukáše Hájka na zteč hostující brány Filip Firbacher, hradecký záložník tváří v tvář Machovi nezaváhal a tvrdou střelou vrátil černobílým vedení. O konečné dělbě bodů za remízu 3:3 rozhodl Finěk, který se prosadil hlavou po rohovém kopu v 77. minutě. Stav skóre již nezměnily ani Kejřovo zakončení, které z brankové čáry vyhlavičkoval Jarkovský, ani Záviškova střela z poslední minuty zápasu.