Béčko proti Chlumci zvládlo penalty

13. 10. 2019   |   FC Hradec Králové
Chlumec si v této sezoně vybojoval pověst kata prvoligových klubů – v MOL Cupu soupeř hradeckého béčka vyřadil Příbram a Bohemians a za čtrnáct dní přivítá Viktorii Plzeň. Bylo jasné, že mladé Votroky čeká těžký boj, a zápas samotný to potvrdil. B tým Hradce v něm vybojoval druhý bod až v penaltách. V rozstřelu uspěl v této sezoně na čtvrtý pokus.
neděle 13. 10. 2019, 10:15

FK Chlumec nad Cidlinou

2:1pen
1:0

Branky: 33. Bičiště – 63. Bastin. Rozhodčí: Nejedlo – Vyhnanovský, Dohnal. ŽK: 62. Kadlec, 85. Plašil, 90. Bičiště, 90+1. Locker – 79. Korba, 84. Veselka, 90. J. Labík. 255 diváků.

FC Hradec Králové: Mach – Plašil, Locker, Kadlec – Mahr, Soukeník (46. Rajnoch), Doležal (69. Štěrba), Sokol (69. Nemšovský), Procházka – Bičiště, Djurdjević.
FK Chlumec nad Cidlinou: Petr – Špidlen, Havel, Kopáč, Trávníček – Novotný (40. Veselka), Koubek (46. Jarkovský), Čáp, T. Labík – Korba (83. J. Labík) – Bastin.

Stejně jako před týdnem proti Zbuzanům, i tentokrát patřil Hradci první poločas. Černobílí se výborně pohybovali po hřišti, dařila se jim kombinace a bojovnost hostů nestačila zastavovat ofenzivní akce Votroků. Ti šli zaslouženě do vedení ve 33. minutě, když Jan Mahr obehrál Michala Trávníčka a jeho centr si ve skrumáži na malém vápně našel Dominik Bičiště. Míč se odrazil od tyče a zapadl do chlumecké sítě – 1:0.

V posledních vteřinách před přestávkou byli hosté blízko vyrovnání – přímý volný kop Tomáše Labíka vyrazil brankář Ondřej Mach před sebe, následná dorážka z chumlu hráčů jen olízla vnější stranu levé tyče.

Vývoj zápasu po poločasové pauze byl zcela odlišný. Votrokům vázla souhra, hosté herně vyrostli a černobílý tým se chvílemi bránil jen za cenu odkopů. Vyrovnání na 1:1 ze 63. minuty bylo logickým vyústěním dění na hřišti. Chlumečtí zahrávali přímý volný kop a na přední tyči míč dokázal tečovat za Machova záda Tomáš Bastin. O tři minuty později pak v tutovce chlumecký Roman Čáp napálil míč přímo do čela obětavého Marka Plašila. Hosté nevyužili ani velký závar před Machem v 74. minutě a na druhé straně se neujala ani Mahrova střela těsně před závěrečným hvizdem, a tak přišly na řadu opět pokutové kopy. V nich mladí Votroci na čtvrtý pokus uspěli a druhý bonusový bod v těžkém, dramatickém a v závěru i hodně nervózním utkání zůstal doma.