Votroci zakončili sezonu výhrou nad Sokolovem

14. 7. 2020   |   FC Hradec Králové
Poslední kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přisoudilo fotbalistům Hradce Králové sokolovský Baník. Po celý průběh utkání byli Votroci lepším týmem, v první půli se hned dvakrát trefil Erik Prekop. V prvním případě zakončil z voleje, ve druhém pak hlavou. Dvě asistence si připsal Daniel Procházka.
30. kolo, úterý 14. 7. 2020, 18:00

FK Baník Sokolov

2:0
2:0

Branky: 4. a 36. Prekop. Rozhodčí: Adámková – Blažej, Koval. ŽK: 62. Čech – 86. Červenka, 90. Skopec.

Vízek – Donát, Martinec, Král, Urma (17. Čech) – Kateřiňák (65. Samko), Jukl, Rada – Prekop, Šípek, Procházka (72. Frýdek).

FK Baník Sokolov:

Fryšták – Krátký, Tkadlec, Skopec, Vondra – Kovář (46. Machuča), Kopřiva (88. Hackl), Ruml (55. Šmehyl), Vávra (46. Dvořák) – Ju (76. Štursa), Červenka.

Svěřenci kouče Zdenka Frťaly vstoupili do úterního střetnutí nejlépe jak mohli. Již ve 4. minutě našel Daniel Procházka přesným centrem z pravé strany Erika Prekopa, jenž přímo z voleje napálil míč do sokolovské branky, 1:0. O čtyři minuty později vyslal Robert Jukl z hranice velkého vápna technický projektil, který skončil na hostující brankové konstrukci. Následnou dorážku vyrazil gólman Fryšták na rohový kop.

Další šance Votroků přišla po Donátově centru, který si zpracoval František Čech. Jeho pokus šel těsně vedle šibenice. Ve 35. minutě vypálil tvrdě z dálky Honza Král, brankář Fryšták s vypětím všech sil zneškodnil. Za minutu se již diváci na Všesportovním stadionu v Malšovicích radovali podruhé. Byla to velmi podobná situace jako u první branky. Opět centroval Daniel Procházka a zakončoval Erik Prekop, tentokrát hlavou k pravé tyči, 2:0.

V závěru prvního dějství zkusil své štěstí ještě Jirka Kateřiňák, chyběla mu potřebná razance. Na druhé straně se ke střele odhodlal hostující Ju, Patrik Vízek zasahovat nemusel.

Ve druhém poločase byl Sokolov o něco aktivnější, snažil se o postupné útoky, ale domácí obrana fungovala na výbornou. Soupeře vůbec nepouštěla do zakončení. Brankář Vízek musel zasáhnout až v 66. minutě, kdy vyslal jedovku střídající Šmehyl. O pár chvil později se na hranici šestnáctky opřel do míče Robert Jukl, jeho střela letěla kousek nad břevno.

Fotbalisté Sokolova pak mohli snížit, ale Štursa v dobré možnosti poslal balon nad domácí bránu. Hradečtí si v závěru již zkušeně zápas pohlídali. S letošní sezonou FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se rozloučili ziskem tři bodů a čtvrtým místem v tabulce.