Votroci rozstříleli Jihlavu vysoko 4:0

29. 3. 2021   |   Admin
Návrat po vynucené koronavirové pauze dopadl pro fotbalisty Hradce Králové na výbornou. V rámci 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nasázeli Jihlavě čtyři branky. Nejprve to v první půli byl vlastní gól Vedrala, o další trefy se zasloužil Denis Donát, Adam Vlkanova a krásnou technickou střelou také Erik Prekop. Votroci se tak vrací zpět na první místo v tabulce.
14. kolo, pondělí 29. 3. 2021, 14:30

FC Vysočina Jihlava

4:0
1:0

Branky: 18. Vedral (vla.), 49. Donát, 58. Vlkanova, 60. Prekop. Rozhodčí: Petřík – Blažej, Mojžíš. ŽK: 27. Leibl – 49. Číž, 51. Patrák.

Reichl – Mejdr, Donát, Leibl (79. Soukeník), Urma – Kodeš (86. Kejř), Rada – Prekop (76. Mahr), Dvořák, Vlkanova (76. Záviška) – Vašulín (86. Kateřiňák).

FC Vysočina Jihlava:

Číž – Svoboda, Vedral, Vlček, Horák – Křivánek (62. Ševčík), Shudeiwa (76. Ritter), Lacko, Peřina (46. Selnar) – Patrák (76. Pojezný) – Klobása (66. Tureček).

V úvodu pondělního duelu si hosté vypracovali sérii rohových kopů, ale obrana Votroků zafungovala na jedničku a všechny balony zkušeně odvrátila. Pak přišel souvislejší tlak na druhé straně, zakončit zkoušel Pavel Dvořák, ale jeho střela pravou nohou skončila vysoko nad brankou.

Aktivita se fotbalistům Hradce Králové vyplatila. V 18. minutě zahrál Jakub Rada nebezpečný rohový kop na hranici malého vápna, kde si míč našel jihlavského Vedrala, jenž hlavičkou překonal svého brankáře Číže, 1:0. Hradečtí byli nadále při chuti a stále častěji se dostávali do pokutového území soupeře. Zajímavě zakončil například Adam Vlkanova, avšak jeho hlavička šla vedle.

V samotném závěru první půle si Vysočina vypracovala velkou možnost na vyrovnání. Po rohovém kopu se ke střele dostal Patrák, skvěle zasáhl gólman Reichl, následnou dorážku pak do odkryté branky nedotlačil Klobása.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala pro Votroky nejlépe jak mohla. V pořadí čtvrtý rohový kop zakroutil Jakub Rada na zadní tyč, kde se nejlépe zorientoval Denis Donát a dopravil balon do prázdné brány, 2:0. Jihlava se snažila rychle zareagovat. Po centru Patráka si ideální prostor našel Klobása, který mířil asi metr vedle tyče.

Další krásná branka byla k vidění v 58. minutě, kdy přesný centr vyslal Honza Mejdr. Jeho nabídku využil Adam Vlkanova, který hlavičkou o břevno zvýšil stav na 3:0. O dvě minuty později přišla ještě jedna gólová radost. Tentokrát Rada vybídl Erika Prekopa, jenž krásnou technickou střelou nedal brankáři Čížovi žádnou šanci, 4:0.

Hradečtí pokračovali v útočné podívané. Po standardní situaci Jakuba Rady naskakoval na zadní tyči Pavel Dvořák, chyběla mu větší přesnost. Na závěrečné zdramatizování utkání už Jihlava neměla dostatek sil, v případě úniku hostujícího Rittera zase skvěle zasáhl Michal Reichl. Svěřenci kouče Zdenka Frťaly si v klidu a v pohodě došli k zaslouženému zisku tří bodů.