Povinné vítězství proti nováčkovi se nerodilo lehce

22. 9. 2019   |   Redakce
Ve třetím kole hradecké starší žákyně hostily soupeřky z Vysočiny.
3. kolo, sobota 21. 9. 2019, 14:00

FC Hradec Králové

FC Vysočina Jihlava

2:0
1:0

Branky: 40. Miculyčová, 47. Miculyčová

FC Hradec Králové: Mikanová - Dobrozemská, Gernatová, Uhnavá, Vlasatá, Baliharová, Hrušková, Koudelová, Jiřičková, Jelínková, Miculyčová Střídaly: Plotová, Janouchová, Purmová


Reportáž

Dnes jsme museli dost improvizovat v sestavě. Prvních dvacet minut zápasu jsme se hledali. Hosté jsou iniciativnější, k našemu překvapení lépe kombinují, ale naštěstí nově složená obrana je do vyložené příležitosti nepouští. My jsme v této části hráli zbytečně zbrkle a měli jsme problém dotáhnout naši nějakou akci k zakončení. Poté se náš herní zlepšil. Neproměnili jsme sólový únik a další střely za zády jihlavské gólmanky neskočily. Dvakrát výborně kopla rohový kop Ála Uhnavá. Vždy chyběl kousek k lehké teči, která by pravděpodobně znamenala úvodní gól. Branky jsme se dočkali v úplném závěru poločasu z kopaček Ivet Miculyčové. Velký podíl na prvním zásahu měla Anička Janouchová.

První polovina druhé půle byla naše nejlepší část dnešního utkání. Hosty jsme převyšovali a takhle jsme nějak předpokládali, že by se měl duel odvíjet už od úvodního hvizdu. Brzy jsme se mohli radovat podruhé z gólu. Po nádherné přihrávce Elišky Baliharové skórovala Ivet Miculyčová. Mohli jsme výrazněji odskočit Jihlavě, ale několik sólových úniků a vyložených šancí jsme promarnili. Poslední patnáctiminutovka se nám nevydařila. Tým z Vysočiny toho naštěstí nevyužil a nepodařilo se mu závěr zdramatizovat.

Ohlasy

Musil Radek, trenér FC HK: Dnes to herně nebylo ono. Na výhru jsme se nadřeli. Zdravotních problémů máme nyní hodně, ale to nás neomlouvá. Zápas jsme měli zvládnout mnohem lépe. Oproti nováčkovi soutěže jsme nastoupili ve věkově starší a zkušenější sestavě. Naštěstí jsme překvapení na náš úkor nedopustili. Nyní musíme zmobilizovat síly na Braník, kde nás nečeká nic lehkého.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Preview

Votroky čeká neznámá v podobě Vyšehradu

Sestřih ze zápasu

SESTŘIH: FK Viktoria Žižkov – FC Hradec Králové 0:2

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků