Juniorku proti Plzni srazil i kuriózní gól

24. 2. 2019   |   FC Hradec Králové
Na výhru na hřišti Bohemians se juniorce Votroků navázat nepodařilo. V domácím utkání podlehli Hradečtí Plzni 2:3 mimo jiné zásluhou gólu Pavla Hezoučkého, který se trefil bezmála z půlky hřiště.
19. kolo, neděle 24. 2. 2019, 11:00

FC Viktoria Plzeň

2:3
0:2

Branky: 90. Vobejda, 90+2. Kropáček – 8. Kepl, 28. Hezoučký, 81. Plecitý. Rozhodčí: Nenadál – Pospíšil, Vodrážka. ŽK: Vobejda – Uzlík. Diváci: 80.

FC Hradec Králové: Mach – Petřík (67. Rajnoch), Kundrt, Locker, Gjinollari – Vobejda – Brůža (46. Ptáček), Zorvan, Soukeník, Bičiště – Kropáček.
FC Viktoria Plzeň: Sváček – O. Pek, Hranáč, Míka, Svoboda – J. Pek – Vrba (72. Plecitý), Hezoučký (65. Pavlík), Uzlík (83. Řezáč), Selnar (77. Kraml) – Kepl (83. Brož).

Plzeňští, byť nastoupili s velmi mladou sestavou, byli od začátku lepším týmem. V 8. minutě šli do vedení díky trefě Tomáše Kepla, který se prosadil po rohovém kopu a nedůrazu v obraně domácích.

V týmu Votroků byl aktivní především Dominik Bičiště, který po úniku na levé straně připravoval šanci pro Filipa Zorvana, tomu chyběl krok nebo dva. Právě záložník z A týmu o chvíli později zkusil štěstí z dálky, ale míč proletěl nad bránou.

Do lepší střelecké pozice se na druhé straně dostal po pětadvaceti minutách Jakub Selnar, jeho rána nebyla gólová jen o malý kousek.

Na časomíře svítila 29. minuta, když několika desítkám diváků kolem hřiště náhle poklesly čelisti. V souboji uprostřed hřiště se opřel do míče Pavel Hezoučký a hradecký brankář Ondřej Mach, který tou dobou stál na hranici šestnáctky, jen bezmocně sledoval, jak ho dalekonosný odkop přeletěl a zaplul do brány. 2:0 pro hosty.

Votroky ani kuriózní gól neotřásl – a ještě do poločasu mohli vyrovnat. Nejdřív po centru z přímého volného kopu René Kropáček napálil míč zblízka do tyče, o chvíli později si Dominik Soukeník dobře naběhl na centr z levé strany, ovšem neprostřelil Dominika Sváčka.

Také ve druhé půli měli hosté navrch, s jejich šancemi, v nichž se postupně zjevili Kepl, Uzlík a Míka, si ale poradil výborný Mach. Překonal ho až deset minut před koncem Denis Plecitý, jehož první střelu zblokoval David Gjinollari, druhá už skončila v síti.

O vítězi bylo víceméně rozhodnuto, když se střelecky prosadili i domácí. Nejdřív se po rohu ve druhém zápase v řadě trefil Jan Vobejda, v nastaveném čase se ve vápně opřel do propadnutého míče Kropáček a stanovil konečné skóre na 2:3 z pohledu Hradce.