Utkání Votroků se Zlínem branku nepřineslo

18. 9. 2022   |   Karel Jedlička
V Mladé Boleslavi se utkaly celky, kterým to v poslední době příliš nestřílelo. Hradečtí si na soupeře z východu Moravy věřili, loni proti němu získali šest bodů. Bojovný fotbal s mnoha nepřesnostmi však v chladném deštivém počasí přinesl jen minimum brankových příležitostí a žádná z nich se neujala. Zápas tedy skončil výsledkem 0:0.
9. kolo, neděle 18. 9. 2022, 16:00

FC Zlín

0:0
0:0

Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Černoevič.

Žluté karty: 37. Vašulín – 59. Jawo, 81. Silný, 90+2. Rakovan.

Držení míče: 53 % : 47 %. Střely na bránu: 1:1. Střely mimo: 4:1.

Rohové kopy: 7:4. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 12:20.

Diváci: 550.

Reichl – Čihák, Klíma, Čech – Kodeš, Kučera, Smrž, Ryneš (46. Novotný) – Kubala (67. Koubek), Vašulín, Dvořák (67. Trusa).

FC Zlín:

Rakovan – Cedidla, Simerský, Procházka, Bartošák (79. Reiter) – Fillo (70. Dramé), Kolář, Hrubý (90+2. Didiba), Čanturišvili – Janetzký, Jawo (79. Silný).

V závěru půle mířili nad Ryneš i Vašulín

Od prvních minut na hřišti vládly zadní řady, které si často vypomáhaly na obou stranách nedovolenými zákroky. Prvním známka útočné myšlenky byla Kubalova teč Smržovy střely patičkou, která ale přišla z ofsajdu.

Až ve 30. minutě poslal Vojtěch Smrž další kroucený pas do šestnáctky vzduchem. Brankář Rakovan nebyl jistý při výběhu, kuriózní hlavička klečícího Kodeše ho přeletěla a situaci pojistil po Kubalově dorážce z úhlu do odkryté brány vlastním tělem za cenu rohu Simerský.

Domácí dál soupeře tlačili a v závěru poločasu vyslal povedenou střelu metr nad břevno z velkého vápna svou slabší pravačkou Matěj Ryneš, po trestném kopu v nastavení skončila v podobných místech i střela Daniela Vašulína z otočky ve skrumáži.

Utkání branku nevidělo

Podobnou příležitost si již Hradec po přestávce nevytvořil. Vašulín sice hned ve 47. minutě hlavičkou po rohu lízl míč na zadní tyči vedle, ale to bylo na dlouho naposledy, kdy se některé z mužstev dostalo do zakončení.

Zlín zahrozil až čtvrt hodiny před koncem. Lamin Jawo se po Janetzkého průnikové přihrávce prosadil na velkém vápně v obklíčení tří domácích hráčů a v pádu vyzkoušel nerozchytaného Reichla, který na čáře zasáhl s jistotou.

Po prostřídání oživil hradeckou ofenzívu host z Plzně Matej Trusa, dva střelecké pokusy ze střední vzdálenosti však nasměroval vždy daleko od brány. Často za hranicí pravidel hrající Zlín ubránil i několik posledních standardek a odváží si z venkovních hřišť třetí bezbrankovou remízu v řadě.