Vítězství na závěr turnaje! Trnavu Votroci skolili 2:1

15. 1. 2024   |   Matěj Hašek
O poslední body na Maltě se hradečtí fotbalisté porvali s trnavským Spartakem a účastníka Evropské konferenční ligy nakonec dokázali obrat o všechny tři. První úder zasadil v 19. minutě aktivní Vašulín. Hradecký tlak z úvodu druhé pětačtyřicítky byl odměněn dalším gólem, tentokrát se prosadil Horák. Spartak poté sice korigoval skóre hlavičkou Djuričina, ale více se toho již nestalo. Celkově si tedy Votroci z prestižního turnaje odváží dvě remízy a zaslouženou výhru.
Tipsport Malta Cup, pondělí 15. 1. 2024, 13:00

FC Spartak Trnava

2:1
1:0

Branky: 19. Vašulín (Kučera), 56. Horák (Pilař) - 65. Djuričin (Procházka)

Žluté karty: 75. Čmelík - 76. Šulek

Držení míče: 51 % : 49 %. Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 2:3.

Bajza – Harazim, Čihák, Leibl – Čmelík, Kodeš, Kučera, Horák – Šašinka (69. Hlaváč) – Pilař (77. Boniš), Vašulín (85. Juliš)

FC Spartak Trnava:

Takáč (46. Rusov) – Procházka, Štetina, Gorosito, Breznik – Bainović, Bukata, Krizmanić (5. Paur), Daniel, Azango – Poznar (58. Djuričin)

Od 73. minuty: Rusov – Koštrna, Šulek, Đurić, Mikovič – Ofori, Karhan, Paur, Bernát, Oseni – Djuričin

Do vedení poslal Votroky Vašulín

Ihned po úvodním hvizdu došlo k delšímu přerušení hry, když se na trávník po střetu s Vašulínem svalil trnavský Krizmanić a následně musel vystřídat. Nutno říct, že Vašulín v tom byl nevinně. Poté se mistr Slovenska ze sezony 2017/18 snažil propracovat k ohrožení hradecké brány, pevná východočeská obrana Spartak ale do závažnější situace nepouštěla. To na druhé straně se odehrál zcela jiný příběh. V 19. minutě Pilař ve skluzu vybojoval míč, následně ho posunul na Kučeru a ten krásnou přihrávkou našel v náběhu volného Daniela Vašulína, který nekompromisně zakončil.

Hradec se po vstřeleném gólu snažil ještě využít psychologické výhody a soupeře zatlačit. Do další zajímavé pozice se prorval Vašulín, který byl ale těsně před vápnem faulován, a tak mohli Votroci rozehrávat nebezpečnou standardní situaci. Po přiťuknutí od Pilaře ovšem Šašinkovi podklouzla stojná noha a střela šla hodně mimo. Ve 31. minutě mohli svěřenci trenéra Kotala udeřit znovu, když u zadní tyče na centr Čmelíka jen těsně nedosáhl Vašulín.

V dalších minutách Votroci těžili z dobré práce obranné linie a Spartak se snažili ohrožovat především rychlými protiútoky. K téměř až groteskní situaci mohlo dojít ve 40. minutě, když se trnavskému brankáři nepovedla rozehrávka a div balón neskončil v síti. Ani ke konci poločasu Hradečáci Trnavu k žádné střele na bránu nepustili, do šaten se tedy odcházelo za stavu 1:0.

Začátek poločasu rozhodl o hradeckém vítězství

Oba trenéři nechali do druhého poločasu na place stejné jedenáctky, větší chuť po vítězství byla ale cítit z projevu východočeských fotbalistů. Odměněni mohli být již po individuální šanci Vašulína, jehož trefa ale do černého nemířila. V další příležitosti se v 53. minutě ocitl Vašulín poté, co pro něj balón vybojoval Šašinka, Vašulín byl ovšem v moment zakončení zablokován.

Hradecký důraz přinesl ovoce o tři minuty později. Díky snaživému Čmelíkovi mohl do vápna z pravé strany centrovat Pilař. Na zadní tyči si jeho přihrávku našel Daniel Horák, který v souboji přetlačil Gorosita a v zakončení se již nemýlil – 2:0. Nečekaná korekce ve skóre přišla v 65. minutě. Dlouhý nákop na pravé straně zpracoval Azango, v souboji poté zradil povrch Horáka, který tak nedokázal zamezit přihrávce na trnavského Procházku. Ten vyslal přesný centr na hlavu Marka Djuričina, jehož zakončení bylo nechytatelné.

Na týmu ze západu Slovenska byla znát snaha o vyrovnání zápasu, do zásadnější příležitosti ho ale královéhradecká obrana nepustila. Místo toho znovu zahrozili Votroci, když v 83. minutě skvěle rozehrál standardní situaci Čmelík, jeho pas ovšem Vašulín zužitkovat nedokázal. O pár minut později mohl vítězství orazítkovat Hlaváč, jeho střelu po dalším skvostném centru Čmelíka ale gólman Rusov vytěsnil. Více se toho v utkání již neudálo, a tak mohou Votroci po vítězství 2:1 slavit.