Béčko udolalo zálohu Liberce 2:1

5. 6. 2022   |   František Řehounek
Poslední domácí mistrovské utkání tohoto ročníku zvládli Votroci vítězně. V souboji B-týmů ligových celků zdolali Liberec především díky vydařenému výkonu v první polovině zápasu.
28. kolo, neděle 5. 6. 2022, 10:15

FC Slovan Liberec B

2:1
2:0

Branky: 32. Jurčenko, 45. Zámečník – 50. Diamé.
Rozhodčí: Vokoun – Doubrava, Štefan.
Žluté karty: 31. Kadrmas, 45. Hruška, 57. Zámečník, 71. Jurčenko, 77. Kosař – 77. Winkler, 89. Málek, 90. Polyák.
Diváci: 120.

Čábelka – Hlaváč, Hruška, Kadrmas – Zámečník (76. Baloun), Kosař, Jonáš, Kutík (61. Březák) – Mahr, Jurčenko (86. Hátle), Hájek.

FC Slovan Liberec B:

Pešl – Kytka (76. Lupoměský) , Winkler, Horňáček (46. Holub), Šulc – Polyák – Valenta (67. Daněk), Hudák, Yuzvak, Málek – Vyčítal (46. Diamé).

Oba týmy začaly aktivně, úvodní minuty patřily hostujícímu celku. Ale první skutečnou gólovou příležitost měl hradecký David Jurčenko, jehož našel povedeným centrem z levého křídla Marek Kadrmas, mladý útočník Votroků ale netrefil dobře míč a branku hájenou Lukášem Pešlem minul. Stejně si vedl o čtvrthodinku později jeho spoluhráč Jakub Kosař, který nezužitkoval sám před Plešlem výborný centr Lukáše Hájka.

Do vedení šli domácí zaslouženě v minutě dvaatřicáté. To Kosař perfektní přihrávkou poslal do brejku Davida Jurčenka, který efektním lobem překonal Pešla v kleci Severočechů – 1:0 pro Hradec.

Hosté mohli srovnat ve 37. minutě po signálu z trestného kopu. Proti tečované střele Jakuba Hudáka ale skvělou robinzonádou zasáhl brankář Votroků Marek Čábelka.

Vyloženou šanci promarnili Liberečtí ve 43. minutě, kdy se po chybě domácí obrany řítil na Čábelku osamocený Málek. Ten zvolil zakončení z velkého vápna a jeho tvrdá střela orazítkovala tyčku po pravé ruce brankáře Východočechů.

Následně opět platilo otřepané fotbalové přísloví nedáš – dostaneš. Hradec měl po rychlém protiútoku trestný kop. Střelu Josefa Jonáše z šibenice fantasticky vyškrábnul Pešl, ale z následného rohového kopu už Votroci přidali druhou branku krátce před koncem poločasu. Jejím autorem byl Filip Zámečník, který hlavičkoval zapomenutý obranou Liberce na zadní tyčce.

Nástup do druhé poloviny zápasu patřil jednoznačně Liberci. Už po pěti minutách dostali hosté možnost zahrávat pokutový kop a Adama Diamé nedal Čábelkovi šanci, když poslal balon po zemi přesně k levé tyči.

Hostujících hráčů bylo najednou plné hřiště. Lépe se pohybovali, dobře napadali Votroky při rozehrávce a jen pozornému Čábelkovi a střelecké nemohoucnosti libereckých forvardů mohou domácí děkovat za udržení cenného vítězství. To mohl v posledních okamžicích utkání pojistit Jan Mahr, ale jeho křížná střela těsně minula libereckou branku.

Domácí tak vydřeli, s nezbytnou dávkou štěstí, vítězství, které je udrželo na velmi lichotivém šestém místo tabulky ČFL, skupiny B.

Karel Krejčík (hlavní trenér): Zápas potvrdil naši přetrvávající slabinu. Máme horší druhé poločasy, které hráči nedokáží odpracovat ve stejné intenzitě jako půle první. Tentokrát jsme si dokázali do přestávky vypracovat dvoubrankové vedení, o které jsme ale vlastní vinou přišli pár minut po přestávce a pak jsme Liberci dovolili určovat tempo hry. My jsme se herně trápili a tak jsem spokojený hlavně s vydřeným vítězstvím. Před posledním zápasem s Bohemians jsme na šestém místě a bylo by hezké tuto příčku obsadit i v konečné tabulce naší soutěže.