Votroci rozhodli o svém vítězství penaltami. Táborsko porazili 3:0

8. 7. 2023   |   Štěpán Navrátil
Po výhře nad Vyškovem poměřil Hradec síly s jihočeským Táborskem. Již od proměněné penalty v úvodu utkání byli Východočeši na koni a soupeř se musel po většinu času bránit v okolí své šestnáctky. Definitivní skóre utkání zpečetil další proměněnou penaltou Jakub Rada.
sobota 8. 7. 2023, 10:30

FC Silon Táborsko

3:0
2:0

Branky a nahrávky: 12. Vašulín (pen.), 34. Krejčí, 81. Rada (pen.)
Rozhodčí: Všetečka
Žluté karty: 29. Zadražil – 42. Mach

Zadražil (46. Bajza) – Čech, Ševčík (46. Kučera), Leibl (46. Klíma), Gabriel (46. Harazim), Kodeš (46. Rada), Smrž, Krejčí (46. Pudhorocký), Juliš (46. Horák), Vašulín (46. O. Šašinka), Pilař (46. Koubek).

FC Silon Táborsko:

Pastornický – Šašinka J., Bláha, Mach, Plachý, Varačka, Kalousek (65. Sylla), Foltyn, Kateřiňák (75. Javorek), Dordič, Kone.

Nápor Votroků hasilo Táborsko fauly

Do úvodní půle nastoupil do svého prvního utkání v novém dresu Adam Zadražil, který hned z kraje utkání nastartoval útočnou akci Juliše, ten byl však u postranní čáry zastaven Konem. O něco úspěšnější byl Krejčího centr na zadní tyč, po němž se k odraženému balonu prodral Gabriel a byl podražen v pokutovém území Táborska. Rozhodčí neváhal a okamžitě nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Daniel Vašulín ranou k pravé tyči.

V 17. minutě měl skvělou příležitost na zvýšení vedení Kodeš, jenže na poslední chvíli mu do střely obětavě skočil jeden z hráčů Táborska. Aktivní Gabriel se snažil rozjíždět útoky po pravé straně, oba centry na zadní tyč, kam si nabíhal Krejčí, ale vystihl připravený gólman Pastornický. Rychlé protiútoky Táborska většinou ztroskotaly již u půlící čáry na zformované defenzivě Votroků.

Jeden povedený průnik se přeci jen Jihočechům povedlo zrealizovat. Rychlou akci vedenou po pravé straně zakončil ranou na přední tyč Mach. Gólman však zasahovat nemusel, jelikož balon pouze rozvlnil boční síť. Z následné situace se na druhé straně radovali Hradečtí, Juliš nádherným centrem oslovil na zadní tyči Ladislava Krejčího, který hlavičkou přesně k tyči zvýšil vedení Votroků. Ještě v nastavení mohl ze standardní situace snížit Kateřiňák, podstřelem pod hradeckou zdí však nezamířil mezi tři tyče.

Třetí gól přidal z penalty Rada

Hned z kraje druhé půle měl Koubek na svědomí zajímavou teč, ránu zpoza vápna však usměrnil těsně vedle tyče. Z okamžitého protiútoku nastřelil Kone ruku jednoho z bránících hráčů, a tak se i Táborští dostali k zajímavému přímému kopu z osy hřiště. Sojka znovu volil variantu podstřelu připravené zdi, Bajza ale jeho zakončení k tyči očekával a balon ukryl do rukavic.

Střídající Votroci chtěli také ukázat své fotbalové dovednosti. Ondřej Šašinka po centru z pravé strany dobře hlavičkoval na zadní tyč, jenže brankář Táborska nadvakrát nakonec míč zkrotil do rukavic. I když zahrávali Hradečtí několik rohových kopů, na obranu soupeře tentokrát ani jednou nevyzráli. Na druhé straně zahrozil v 77. minutě z rychlého protiútoku Zeman, který svou přízemní ranou jen těsně minul zadní tyč.

Nevyužité šance Táborska potrestal jeden z nejzkušenějších Votroků Jakub Rada. Poté, co Foltyn podrazil Koubka v pokutovém území, byla totiž odpískána další penalta, kterou hradecký hráč proměnil suverénní ranou doprostřed branky. Alespoň o čestný gól se chtěl postarat Javorek, jenže šikovný obstřel blokujícího Klímy si na zadní tyči pokryl svižný Bajza. Hradec Králové si s Táborskem poradil 3:0 a připisuje si v přípravě třetí výhru.