Vlašim o výhře rozhodla v závěru

16. 1. 2019   |   Redakce
Poslední zápas v rámci zimní Tipsport ligy dopadl smolnou prohrou Votroků. Hradečtí šli v úvodu do brzkého vedení, trefil se testovaný Brandner. Vlašim vyrovnala o devět minut později, Ottmara propálil z blízkosti Blecha. O výhře Vlašimi rozhodl až gól v nastaveném čase.
přát., středa 16. 1. 2019, 10:30

FC Sellier&Bellot Vlašim

1:2
1:1

Branky: 6. Brandner - 15. Blecha, 92. Toml. Počet diváků: 75.

FC Hradec Králové: Ottmar (46. Vízek) – Kopečný (46. Soukeník), Martinec, Plašil, Urma (46. Kvída) – Jukl – Martan (46. Hynek), Kateřiňák, Ďurděvić (46. Finěk), Brandner (60. Mahr) – Kropáček (46. Firbacher).
FC Sellier&Bellot Vlašim: Řehák - Pavlík, Štochl, Toml, Kadlec - Plachý, Fortelný, Blecha, Novotný, Ivanko-Macej - Výborný. Střídali: Dao, Mizerák, Selemani, Janda.

Poslední duel ve skupině A začal pro fotbalisty Hradce Králové přímo ideálně. V 6. minutě rozjeli Votroci rychlý protiútok, který po centru z levé strany zakončil do sítě Patrik Brandner. Pětadvacetiletý křídelní hráč tak zahájil testovací období gólovou radostí, 1:0. Soupeř z Vlašimi se však zaskočit nenechal a za devět minut bylo vyrovnáno. Branka padla po rychlém úniku, kdy se do centru z pravé strany položil Blecha a z malého vápna poslal kulatý nesmysl za záda Radima Ottmara, 1:1.

Poté tempo hry znatelně opadlo, své střelecké štěstí vyzkoušel jen vlašimský Blecha. Jeho pokus levačkou mířil nad hradeckou svatyni. Náš soupeř držel častěji míč na svých kopačkách, z čehož pramenilo několik nebezpečných situací. Jako například situace ze 49. minuty, kdy se blýskl pohotovým zákrokem Patrik Vízek. O chvilku později vystrčili růžky i Votroci, byl u toho opět aktivní Patrik Brandner, v poslední možné chvíli byla jeho pumelice z ideální pozice zblokována.

Pak měl Hradec ještě několik střeleckých možností, ale chyběla jim potřebná přesnost. Gólman Vízek musel být pozorný na druhé straně při střele Tomla. Královehradecký brankář byl výraznou postavou i u situace z 82. minuty, kdy sudí nařídil proti Hradci Králové pokutový kop. K exekuci se postavil vlašimský Youssouf Dao. A penaltový pokus mladíka z Pobřeží slonoviny skvěle Vízek zneškodnil.

Když už to vypadalo, že se oba týmy rozejdou smírně, tak přišla 92. minuta a rohový kop Středočechů. Míč propadl do klubka hráčů, kde ho nikdo z Votroků nedokázal odkopnout do bezpečí. Vlašim se tak po závaru prosadila zásluhou Tomla a stanovila tak konečný stav na 1:2. Svěřenci kouče Zdenka Frťaly tak zakončují působení v zimní Tipsport lize se ziskem šesti bodů (skóre 5:3).