Výhra na závěr. Hradecké fotbalistky skolily Pražanky po přestávce

6. 11. 2022   |   jtm
V zápase dvou rozdílných poločasů fotbalistky Hradce Králové porazily FC Praha 2:0. V závěrečném 10. kole podzimní části se střelecky prosadily Veronika Svobodová a střídající Anna Kovářová. V tabulce Východočešky přezimují na třetí příčce s jednobodovou ztrátou na vedoucí dvojici Pardubice a Sparta Praha B.
10. kolo, sobota 5. 11. 2022, 13:30

FC Praha

2:0
0:0

Branky: 65. Svobodová, 84. Kovářová.
Rozhodčí: Suchá - Soukupová, Špidlíková. ŽK: Landová. Diváci: 40.

Voříšková - Kotoučková, Portychová, Vejrová, Duchatschová (63. T. Novotná) - Hrbková (88. Kňourková), P. Novotná, Svobodová, Ličmanová (78. Sedláčková) - Dostálová (78. Šubrtová), Zemanová (63. Kovářová).

FC Praha:

Rubešová – Landová, Tulachová, Folprechtová (80. Škorpíková), Kozlíková, Zemljánková, Machutková (73. Harbichová), Červeňáková (9. Lerchová), Fedorková, Jarchovská (73. Mehičová), Hrtánková (80. Kobesová).

Do posledního druholigového zápasu v podzimní části vstupovaly fotbalistky Hradce Králové s jasným cílem - vrátit týmu FC Praha porážku (0:1) z úvodu sezony a zakončit první polovinu soutěže vítězstvím. V prvním poločase se ovšem Východočešky nečekaně herně trápily, vázla kombinace a výsledkem byly jen střely zpoza vápna či nedotažené akce. Pražský tým se i díky nepřesné hře domácích se také dostal k ohrožení branky Amelie Voříškové, která ale své třetí čisté konto v letošním ročníku uhájila.

Po změně stran hradecký tým předvedl úplně jinou hru. Soupeře začal přehrávat, domácím hráčkám se dařily kombinační akce a hrálo se jen na jednu branku. Východočešky střelecky vysvobodila po hodině hry Veronika Svobodová, která napálila k tyči sklepnutý míč. Výkon hradeckých fotbalistech v těchto fázích snesl měřítko výborný a v závěru po několika dalších šancích podtrhla výhru střídající Anna Kovářová, jež se po rohovém prosadila na zadní tyči z dorážky.

Fotbalistky Hradce Králové nakonec ve druhé lize přezimují se ziskem 21 bodů na třetí příčce s jednobodovou ztrátou na vedoucí dvojici Pardubice a Sparta B. Právě na půdě pražského celku zahájí jarní část.

Václav Hladký, trenér: „Sehráli jsme dva naprosto odlišné poločasy. V tom prvním nebyl náš výkon úplně kvalitní. Ve hře jsme měli plno nepřesností a chyb, což nám nedovolilo dostat se do tempa a vytvářet si šance. Naopak od začátku druhé půle jsme byli jasně lepším týmem. V podstatě jsme celý poločas útočili a čekalo se na náš první gól, který nakonec přišel po dvaceti minutách, kdy i poté jsme stále soupeře tlačili a přidali uklidňují druhou branku."

Anna Kovářová, autorka druhé branky: „Od začátku zápasu jsme více držely míč a celkově jsme měly nad soupeřem převahu. Vytvořily jsme si několik šancí, ale bohužel se nám nepodařilo je proměnit a o přestávce jsme do kabiny odcházely bez gólu. Do druhého poločasu jsme nastoupily značně nervózní z nerozhodného stavu, brzy se nám ale povedlo vstřelit gól, když Verča (Svobodová) umístila míč k tyči a dostala nás do vedení. Po gólu se naše hra hodně uklidnila a po zbytek zápasu jsme se pohybovaly převážně na půlce soupeře. Výhru jsme potvrdily druhou brankou z rohu a připsaly si tak důležité tři body."

Pavla Novotná, kapitánka týmu: „Do zápasu jsme šly s jasným cílem - oplatit soupeřkám smolnou prohru z Prahy. Náš herní projev v prvním poločase tomu ale příliš neodpovídal. Byly jsme zbytečně zbrklé a nepřesné v kombinaci a ani náš pohyb nebyl ideální, což hůře fyzicky vybaveným soupeřkám hrálo do karet a vydržely s námi držet krok. V druhém poločase jsme předvedly diametrálně odlišný výkon. Soupeřky jsme zatlačily na jejich vápno, ostřelovaly je ze všech stran, a byla jen otázka času, kdy nám tam spadne první gól. Nakonec jsme se radovaly „jen” dvakrát, ale hlavní je, že všechny body zůstaly doma.
A hodnocení podzimní části? Když se podívám na tabulku, tak můžeme být spokojené. Škoda jen že vydřené body se Spartou a Pardubicemi nám v konečném součtu, díky dvěma nečekaným prohrám s FC Praha a Teplicemi, k odskočení v tabulce nepomohly."