Rezerva zdolala Duklu

3. 4. 2022   |   FC Hradec Králové
V chladném nedělním dopoledni se hrál v Orlické kotlině velmi kvalitní fotbal. Vojáci přijeli jako tým, který v jarní části soutěže vyhrál všechny tři své zápasy, Votroci zase toužili uspět i doma a potvrdit týden starý zisk tří bodů z Brozan.
19. kolo, neděle 3. 4. 2022, 10:15

Dukla Praha B

2:0
1:0

Branky: 44. a 64. Prekop. Rozhodčí: Dohnal – Fišer, Cichra. ŽK: 30. Hrubeš. 70 diváků.

Mach – Klíma, Hruška, Hlaváč – Mahr, Doležal (46. Jonáš), Kateřiňák, Březák (89. Zámečník) – Kosař, Prekop, Hájek (90. Hátle).

Dukla Praha B:

Spilka – Ludvíček (69. Křenek), Matoušek, Březina, Mládek – Uhlíř, Villaseca (46. Kozojed), Hudec (86. Kočí) – Hrubeš (60. Lehký), Hodek, Varačka.

Od úvodního hvizdu domácí hráči svého soupeře přehrávali a díky nápaditým kombinacím se dostávali i k nebezpečnému zakončení. Už v 9. minutě se probil do střelecké pozice Filip Březák, ale brankář hostí Daniel Spilka jeho ránu vyrazil. O pět minut později ukázal skvělou individuální akci Erik Prekop, který připravil tutovku Jiřímu Kateřiňákovi, i on však ztroskotal na Spilkovi.

Ve 22. minutě pláchl obraně Dukly Březák, uvolnil Prekopa a ten byl při snaze vystřelit ve vápně soupeře sražen. Rozhodčí neváhal a ukázal na značku pokutového kopu. Kateřiňák však vystřelil slabě, a navíc přesně do míst, kam se vrhnul Spilka. Vzápětí ještě gólman Dukly vychytal agilního Březáka, a když po následném rohovém kopu a přesné hlavičce Jakuba Klímy vykopl z brankové čáry míč David Ludvíček, zdálo se, že poločas spěje k bezbrankovému stavu.

Náhle však málem gólově udeřilo na druhé straně, když Matouš Varačka přihrál před branku nabíhajícímu Hodkovi, jehož zakončení na brankové čáře likvidoval Ondřej Mach s vydatnou pomocí štěstí a obránců. O tom, že černobílí nakonec půjdou do kabiny přece jen s vedoucí brankou v zádech, rozhodl výborně hrající Prekop, který těsně před přestávkou potáhl míč podél velkého vápna, připravil si palebnou pozici a jeho levačka poslala konečně merunu do sítě za Spilkovými zády – 1:0!

Druhá polovina utkání se v úvodu odbývala převážně mezi vápny obou celků, až přišla 64. minuta a v ní druhý gól domácích. Jakub Kosař poslal před branku povedený centr, Lukáš Hájek míč sklepl pro Erika Prekopa, který elegantně přeloboval Spilku, oběhl jej a hlavou uklidil míč do opuštěné branky – 2:0.

V 70. minutě byl na konci povedené kombinační akce Votroků Hájek, ale jeho střela z vápna jen lízla pravou tyčku branky Dukly. Hosté měli obrovskou příležitost ke korigování skóre zápasu o deset minut později, když se po chybě v domácí rozehrávce Filip Matoušek ocitl sám před Machem, ale brankář Hradce v těžkém okamžiku své spoluhráče podržel. Hned vzápětí ho napodobil Spilka, který zneškodnil Prekopův pokus o zkompletování hattricku.

Votroci vyhráli doma po více než pěti měsících a vyhráli zaslouženě. Dukla byla, vzhledem k výbornému vstupu do jara, mírným favoritem. Ale kvalitní týmový výkon všech domácích borců na hřišti, podtržený několika mimořádnými výkony individuálními, přinesl tři body.