První poločas stál Hradec body. S Bohemians padl 0:2

5. 2. 2023   |   Lukáš Foff
Jako přes kopírák s pohárovým utkáním v Českých Budějovicích. Bohemians se dostali do vedení už v první desetiminutovce zásluhou Hůlky a těsně před koncem poločasu zvýšil Drchal. Votroci tentokrát dostali šanci na srovnání, protože ve 49. minutě byl vyloučen Köstl, ale hradeckým střelcům nebylo přáno. Hned několik tutovek zlikvidoval Jedlička, takže tři body zamířily do Prahy.
18. kolo, neděle 5. 2. 2023, 15:00

Bohemians Praha 1905

0:2
0:2

Branky a nahrávky: 7. Hůlka, 41. Drchal.
Rozhodčí: Černý – Volf, Pospíšil
Žluté karty: 79. Dvořák, 90. Čihák – 31. Köstl, 77. Jedlička, 83. Jánoš. Červené karty: 49. Köstl (druhá ŽK).
Držení míče: 52 %: 48%. Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 7:5.
Rohové kopy: 5:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:13.
Diváci: 1039.

Reichl – Klíma (63. Trusa), Čech (46. Čihák), Leibl – Gabriel, Smrž, Kodeš (63. Dvořák), Novotný – Pudhorocký (46. Rada) – Ryneš, Koubek.

Bohemians Praha 1905:

Jedlička – Köstl, Hůlka, Vondra – Prekop (85. Mužík), Petrák, Jánoš (85. Kadlec), Kovařík (55. Dostál) – Drchal (69. Matoušek), Puškáč (55. Jindřišek), Čermák.

Bohemians stejně jako Budějovice dali dva góly

Základní sestava hradeckých Votroků byla na vlas stejná jako ta, která překvapila Plzeň ve Štruncových sadech. To znamenalo i návrat Michala Reichla do brány. Jenomže ten se od začátku musel ohánět a v 7. minutě dokonce lovil míč ze sítě. Matěj Ryneš nešťastně místo odkopu vrátil míč do vápna a v něm se zorientoval Lukáš Hůlka, který zakončil k bližší tyči.

Klokani byli i nadále nebezpečnějším mužstvem. Ve 14. minutě se prakticky od poloviny hřiště řítil sám na bránu Václav Drchal, ale Reichl dobře vyběhl a rozhodil mladého útočníka, který si následně šlápl na balón. Hradečtí se snažili vrátit do hry a málem se jim to podařilo, jenomže hlavička Adama Gabriela z velké blízkosti našla přesně náruč Martina Jedličky.

Pražané byli v útoku kreativní a hlavně také důslední. To se jim vyplatilo ve 41. minutě, když Reichl zlikvidoval střelu Čermáka i následnou dorážku, ale na třetí střelu v krátkém rozmezí, kterou se prezentoval Václav Drchal, už neměl nárok. V samém závěru nastavení ještě přišla jedna šance Východočehů, ale hlavičku Gabriela opět vychytal brankář Bohemky a dorážce Smrže scházela razance.

Oslabení Klokani díky Jedličkovi udrželi nulu

Hned zkraje druhého poločasu dostali domácí novou naději. Ve 49. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Daniel Köstl a o dvě minuty později měli Východočeši další dvě tutovky. Nejprve zakončoval Matěj Koubek po centru Klímy a o pár okamžiků později mu míč do malého vápna nabízel Ryneš. V obou případech ale hradecký forvard nechal vyniknout skvěle chytajícího gólmana hostů.

Trenér Miroslav Koubek vsadil všechno na ofenzivu, protože oslabení Bohemians nevypadali, že by chtěli podnikat nebezpečné výpady. Početně posílený útok bušil na své soupeře, ale hlavičkou z velké blízkosti se neprosadil ani Pavel Dvořák. Stejný hráč o dvě minuty později spadl ve vápně, ale rozhodčí Jeřábek vyhodnotil jeho počínání jako simulování a potrestal Dvořáka žlutou kartou.

Klokani využívali volného středu hřiště k tomu, aby pronikali na útočnou polovinu a tam drželi míč a Votroci začínali být stále nervóznější. I proto se uchylovali ke střelám z větší vzdálenosti, z nichž za zmínku stála především Leiblova, ale ani ta neměla nárok Jedličku překonat. Brankář Bohemky byl jednoznačně nejlepším hráčem zápasu a hlavně jeho zásluhou si nakonec hosté odvezli z hradeckého azylu tři body.

Hodnocení Miroslava Koubka:

Hodnocení Jaroslava Veselého (Bohemians):

"První poločas jsme byli téměř ve všech aspektech lepším týmem, vytvořili jsme si až nad očekávání velké množství příležitostí. Troufnu si říct, že 2:0 bylo málo. Všechno to otočilo brzké vyloučení ve druhé půli, které zamíchalo kartami. Než jsme stihli zareagovat nějakou změnou, tak jsme přežili dvě velké příležitosti, tam se utkání lámalo. Pak už jsme to zklidnili a hráli jsme chytře. Během druhého poločasu se mi honily hlavou všechny katastrofické scénáře, které jsme za poslední rok na tomhle stadionu prožili. Ale poučili jsme se. Museli jsme to vydřít, bylo důležité, že jsme neinkasovali kontaktní gól. Mohl bych vypíchnout pět šest individuálních výkonů, ale bylo by to nefér. Je to především týmové vítězství."