Juniorka gólem v nastavení porazila Bohemians

8. 4. 2019   |   FC Hradec Králové
Už to vypadalo, že hradecká juniorka ve druhém utkání nadstavby ztratí proti Bohemians další body, když v poslední minutě základní hrací doby hosté parádním gólem Jiřího Bederky vyrovnali. Jenže o minutu později strhl vítězství na stranu Votroků René Kropáček, který se prosadil hlavou po rohovém kopu.
pondělí 8. 4. 2019, 11:00

Bohemians Praha 1905

2:1
1:0

Branky: 14. Bičiště, 90+1. Kropáček – 90. Bederka. Rozhodčí: Machálek – Poživil, Vodrážka. ŽK: Kundrt, Vobejda, Kropáček – Bederka. 90 diváků.

FC Hradec Králové: Mach – Kundrt, Finěk, Pokorný, Locker – Vobejda – Bičiště (85. Prouza), Soukeník, Petřík (79. Brůža), Gjinollari – Kropáček.
Bohemians Praha 1905: Kouba – Václavík, Bederka, Vondra, Schumacher – Farkaš (73. Nátr), Buneš – Nečas, Marhún (61. Rizvanov), Vodháněl – Koubek (73. Ugwu).

Neuběhla ještě ani čtvrthodina utkání a Votroci šli proti Bohemians do vedení – po levé straně utekl David Gjinollari, jeho centr proletěl vápnem hostů až k dobře naběhnutému Dominikovi Bičištěmu a ten uklidil balon do brány.

Domácí se pak zatáhli a po většinu zápasu převzali aktivitu Klokani. Ve 27. minutě se dokonce radovali z vyrovnání, gól Matěje Koubka ale sudí Jan Machálek neuznal pro útočný faul. Necelých deset minut před pauzou střílel chytře ke vzdálenější tyči Till Schumacher, míč však proletěl kousek mimo.

Také ve druhé půli měli hosté převahu. Po akci přes levou stranu se do bezprostřední blízkosti hradecké brány prokousal Matyáš Buneš, toho ale výborně vychytal Ondřej Mach ve spolupráci s Ladislavem Kundrtem.

Hradeckou hru držel pohromadě pracovitý Dominik Soukeník – ten měl po hodině dobrou příležitost ke zvýšení vedení, když jeho střela z dálky proletěla jen kousek nad břevnem.

V poslední minutě základní hrací doby dokázali hosté svou převahu proměnit ve vyrovnání. K přímému volnému kopu na hranici vápna se postavil Bederka a míč zakroutil přesně do horního rohu brány. Proti tak precizní trefě neměl Mach sebemenší šanci.

Zdálo se, že se budou dělit body, když v nastaveném čase Hradečtí vybojovali ještě jeden roh. Ten zahrál Gjinollari na bližší tyč, kde se prosadil hlavou René Kropáček. Ve druhém utkání nadstavbové části se tak Votroci dočkali výhry 2:1.