Ztráta. Hradecké fotbalistky proti Spartě B nevyužily šance

8. 5. 2023   |   jt | Foto: Lubomír Douděra
Bez branek se v úvodním kole skupiny o postup ve druhé lize rozešly fotbalistky FC Hradec Králové a Sparty Praha B. Pro Východočešky je remíza ztrátou, neboť hlavně v prvním poločase nevyužily velmi dobré příležitosti a v tabulce jejich manko na vedoucí Pardubice narostlo na tři body.
15. kolo, neděle 7. 5. 2023, 16:30

AC Sparta Praha B

0:0

Rozhodčí: Šulcová - Koryčanská, Šabacká. Bez karet. Diváci: 150.

Mitanová - T. Novotná (72. Dostálová), Portychová, Vejrová, Kotoučková - Hrbková, P. Novotná, Svobodová, Ličmanová (81. Sedláčková) - Chocholoušová (65. Kovaříková), Ringelová.

AC Sparta Praha B:

Vaníčková – Marcinková, Stanislavová (67. Hoffmann), Krebsová, Adéla Tomanová, Skrčená, Matoušková (89. Altmanová), Aneta Tomanová, Motyčková, Frazier, Lindáková (79. Litvanová).

Úvodní utkání ve skupině o postup začaly druholigové fotbalistky Hradce Králové skvěle. Rezervu Sparty od prvních minut přehrávaly a zejména po standardních situacích si vytvářely velké šance. Již po sedmi minutách po úniku a přihrávce výborně hrající Markéty Ringelové zamířila Eva Chocholoušová mimo tři tyče. Následně po pěti minutách po trestném kopu Ringelové zakončovala hlavou těsně vedle Tereza Portychová. Ojediněle zahrozily i Pražanky, ale střela Lucie Skrčené brankářu Nikolu Mitanovou neohrozila.

V útočných akcích naopak pokračovaly Východočešky. Po rohovém kopu Ringelové a následném souboji Anety Vejrové s brankářkou Alexandrou Vaníčkovou poslala odražený míč Portychová z vyložené pozice hlavou těsně nad branku. Následně z dalšího protiútoku domácích střílela Tereza Kotoučková jen do rukou brankářky Vaníčkové. Parádní půlhodinu v podání hradeckého týmu, ale i zmar v koncovce, uzavřel další roh Ringelové a následná hlavička Svobodové, která si rovněž cestu do sítě nenašla.

Ve zbytku poločasu tempo Hradce upadlo a iniciativu převzaly sparťanky, které se několikrát dostaly do slibné akce, avšak hradeckou obranu ani gólmanku Mitanovou nepřekonaly. Naopak těsně před přestávkou měla další možnost Chocholoušová, ale zamířila opět do náruče připravené Vaníčkové.

Po změně stran šancí ubylo a výkon hradeckého týmu už nebyl tak dobrý, sparťanky byly kombinačně i pohybově lepší, přesto hned po přestávce po chybě hostující obrany netrefila branku z dobré pozice Tereza Ličmanová. Na druhé straně hlavičkovala nad břevno Gabriela Matoušková. A největší příležitost si Pražanky vytvořily osm minut před koncem utkání, když kapitánka Kateřina Marcinková unikla po pravé straně, ale zamířila vedle hradecké branky.

V úplném závěru ještě mohly udeřit i domácí hráčky, ale Portychová po trestném kopu Zuzany Dostálové otřela míč o břevno a v nastavení po dalším rohu Ringelové hlavičkovala Vejrová znovu jen do náruče Vaníčkové.

Pro fotbalistky Hradce Králové je remíza se Spartou Praha B ztrátou, a jelikož vedoucí Pardubice porazily Líšeň (1:0), tak východočeské rivaly dělí na prvním a druhém místě již tři body. Z pohledu Hradce proto bude důležité následující derby v neděli 14. května v Pardubicích (17.00, hř. Dolíček).

Václav Hladký, trenér: „V zápase se nám herně vydařil první poločas, v němž jsme si vytvořili čtyři tutové šance, avšak jsme je nedokázali proměnit, což nás bohužel stálo vítězství. Ve druhém poločase jsme již nebyli tak aktivní a hrozili jsme jen sporadicky."

Jedny z nejlepších hráček Hradce:
Tereza Portychová, obránkyně: „Do utkání jsme vstoupily dobře, bohužel jsme neproměnily žádnou z našich šancí. Poté se hra vyrovnala a v závěru jsme se opět dostaly do zakončení po standardních situacích, ale opět jsme gól nevstřelily. Tato bodová ztráta nás mrzí."

Markéta Ringelová, útočnice: „Vzhledem k tomu, že jsme si vytvořily více vyložených brankových příležitostí, tak jsme zápas měly vyhrát. Je to pro nás určitě ztráta, jelikož šance jsme si vypracovaly opravdu velké. Především vstup do zápasu se nám povedl, kdy jsme hrozily hlavně ze standardních situací a alespoň jednu jsme měly proměnit. V příštím utkání, kterým bude derby v Pardubicích, musíme jednoznačně naplno bodovat a na svého soupeře dohnat současnou tříbodovou ztrátu.”