Ženy přemohly Spartu B a těší se na 1. ligu

7. 6. 2022   |   FC Hradec Králové
A-tým žen porazil v posledním domácím zápase této sezóny Béčko pražské Sparty 3:0. Pro fotbalistky z hlavního města republiky to byla teprve druhá porážka v sezóně a rovněž druhá od Votrokyň. Hradecké dívky tak potvrdily již jistý postup do nejvyšší soutěže pro příští ročník.
19. kolo, sobota 4. 6. 2022, 15:00

AC Sparta Praha B

3:0
2:0

Branky: 14. Danihelková, 41. Portychová, 89. Kosinová.
Rozhodčí: Suchá – Machová, Kmitovská.
Žluté karty: 66. Kotoučková – 66. Lindáková.
Diváci: 55.

Voříšková – Kotoučková (66. K. Kosinová), Portychová, Svobodová, Duchatschová, Kovaříková (77. Zemanová), Hrbková (77. L. Kosinová), Dosimont, Novotná, Dostálová (89. Kňourková), Danihelková (66. Sedláčková).

AC Sparta Praha B:

Urbancová – Jusková, Krebsová, Zahradníková, Marcinková, Nedvědová, Aneta Tomanová (Voloshyn), Adéla Tomanová, Altmanová, Machová (77. Kratzmannová), Stanislavová (52. Lindáková).

Jaroslav Kosina (hlavní trenér): Před slušnou diváckou návštěvou se nám podařilo na domácím hřišti porazit vítěze 2. ligy žen Spartu Praha B. Poslední domácí zápas v soutěži se povedl na výbornou a jako jedinému týmu v celé soutěži se nám podařilo Spartu obrat opět o body. Ve 14. minutě zúročila výbornou přihrávku za obranu soupeřek zkušeně Nikola Danihelková. Ještě do přestávky zvýšila krásnou ranou z přímého kopu pod břevno Tereza Portychová a celé utkání zakončila nádhernou střelou pod horní tyč Klára Kosinová. Celý tým zaslouží pochvalu za velké nasazení, bojovnost a zodpovědný výkon v obraně. Sparta byla sice lepší v držení míče ale naše skvělá obrana a hra na brejky slavila úspěch. Děkuji všem hráčkám za předvedenou hru.