Juniorka doma podlehla Spartě 0:2

22. 4. 2019   |   FC Hradec Králové
Juniorka Votroků v mistrovské nadstavbové části přivítala Spartu, proti níž předvedla lepší výkon než minulý týden v Olomouci. Přesto se svěřenci Karla Krejčíka neubránili dvěma zbytečným chybám v defenzivě a silnému soupeři podlehli 0:2.
pondělí 22. 4. 2019, 11:00

AC Sparta Praha

0:2
0:1

Branky: 14. Cabadaj, 62. Prokopec. Rozhodčí: Vodrážka – Koval, Melichar. ŽK: Kropáček – Palečko. 60 diváků.

FC Hradec Králové: Vízek – Kundrt, Finěk, Locker, Gjinollari – Vobejda – Bičiště, Soukeník, Petřík (77. Šedivý), Brůža (23. Prouza) – Kropáček.
AC Sparta Praha: Kotek – Gabriel, Penc, Jonáš, Tasić – Sláma (86. Čajkovský), Palečko (79. Alhassan), Cabadaj, Bláha – Hájek (46. Abdelkader) – Prokopec.

Utkání Juniorské ligy mezi Hradcem a Spartou začalo z obou stran spíše opatrně, hrálo se od vápna k vápnu. Po necelé čtvrthodině ale nechali Votroci příliš mnoho prostoru Tomáši Cabadajovi, ten se z levé strany protáhl do vápna a prostřelil Patrika Vízka.

Hradečtí pak zabrali a měli k dispozici i několik rohů. Nejnebezpečněji vypadala situace, do níž se dostal Ladislav Kundrt po dlouhém křížném pasu od Josefa Lockera. Vytáhlý obránce, který opět nastoupil na pravém kraji defenzivní čtyřky, ale nevystřelil přesně.

Před koncem poločasu dvakrát podržel Votroky Vízek – jednou proti nebezpečné střele svého spoluhráče Pavla Brůži, kterému nesedl odkop po rohovém kopu Sparty, podruhé proti Pavlu Hájkovi.

Ve druhé půli nejdřív málem ohrozil sparťanskou bránu Dominik Bičiště, který vypálil z nějakých dvaceti metrů, ovšem nemířil úplně přesně. Hradečtí se pak tlačili dopředu, velké šance si však ne a ne vytvořit. A v 65. minutě dostali ránu – po dlouhém nákopu Sparty se nedomluvili Locker s Vízkem a Radim Prokopec zvýšil na 2:0 z pohledu hostů.

Domácí se z druhého inkasovaného gólu několik minut sbírali, až ke konci zápasu byli zase nebezpečnější. Brankář Sparty František Kotek si ale poradil s Kundrtovou střelou zblízka i s pokusem Jana Vobejdy z otočky. Hradeckým se tak nepovedlo ani snížit a Spartě podlehli 0:2.