Prostějov si z Hradce odváží všechny body

27. 10. 2019   |   FC Hradec Králové
V rámci 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY poměřil Hradec Králové síly s Prostějovem. A byli to hosté, kteří šli díky vlastní brance Jakuba Martince do vedení. Druhá branka v bráně Radima Ottmara přišla ve druhém poločase, kdy se v 54. minutě trefil Rolinc. Votroci snížili z pokutového kopu v 70. minutě, který zkušeně proměnil Kristian Zbrožek. Hradečtí v závěru tlačili, soupeř hrající o deseti se ovšem srdnatě bránil a vyválčil nakonec vítězství.
13. kolo, neděle 27. 10. 2019, 15:00

1.SK Prostějov

1:2
0:1

Branky: 70. Zbrožek z PK – 13. Martinec (vla.), 55. Rolinc. Rozhodčí: Cihlář - Caletka, LakomýŽK: 19. M. Černý , 42. Čech – 56. Polák, 68. Píchal, 83. Bréda, 90+2. Kotouč. ČK: 78. Píchal. Počet diváků: 720.

FC Hradec Králové: Ottmar – Čech, Kvída, Martinec, Urma – Zbrožek, M. Černý (52. Doležal), Jukl, Soukeník, D. Procházka (62. Djurdjević) – Firbacher (46. Prekop).
1.SK Prostějov: Bréda - Pernackyj, Sus, Schuster, Lutonský – Slaměna (90. Střeštík), Polák, Píchal, Koudelka (90. Kotouč) – Rolinc (80. Kroupa), Pašek.

První střelu nedělního střetnutí si připsali hosté, avšak s pokusem prostějovského Paška neměl brankář Radim Ottmar větší problémy. Ve 13. minutě se z ničeho nic dostal Prostějov do vedení. Stalo se tak po úniku Slaměny po pravé straně, jeho následnou střelu na přední tyč si nešťastně vrazil do vlastní brány Jakub Martinec, 0:1.

Diváci na Všesportovním stadionu v Malšovicích v dalším průběhu první půle neviděli úplně ofenzivní podívanou, ve hře převažovala řada soubojů a nepřesností. Prostějovští se úspěšně bránili územní převaze Východočechů, gólman Bréda všechny možnosti utnul hned v samotném zárodku.

Hradečtí vstoupili do druhé pětačtyřicetiminutovky aktivně, do zajímavé možnosti se mohl probojovat střídající Prekop, ale k zakončení mu chybělo několik centimetrů. V 55. minutě udeřil Prostějov podruhé, tentokrát z pravé strany vypálil prudce na zadní tyč Rolinc a míč zapadl do sítě, 0:2.

V 67. minutě nedovoleně fauloval ve velkém vápně hostující Píchal a sudí Cihlář neváhal ani minutu, pokutový kop. K exekuci se postavil Kristian Zbrožek a poslal balon na druhou stranu, než kam skákal gólman Bréda, 1:2. Vzápětí se ocitl ve velké šanci Píchal, ale dorážka před Ottmarem úspěšná nebyla. V 78. minutě fauloval hostující Píchal Urmu a během krátké chvíle obdržel druhou žlutou kartu. Prostějovští tak zbytek utkání dohrávali o deseti.

Votroci si v početní výhodě vytvořili několik slibných příležitostí. Velmi dobré zákroky předvedl hostující brankář Bréda. Do vápna soupeře létal jeden centr za druhým, ale chyběla větší přesnost. Velmi dobré parametry měl například pokus Doležala v samotném závěru, ale Bréda byl opět na svém místě. I díky spolehlivému výkonu svého gólmana si Prostějov odváží z Hradce Králové všechny body.