Pohárové čtvrtfinále: Hradecké fotbalistky podlehly Slovácku

27. 2. 2023   |   jt
Fotbalistky Hradce Králové ve čtvrtfinále Poháru FAČR velkého favorita nezaskočily a Slovácku podlehly 0:4. Druholigové Východočešky, v jejichž dresu nastoupila i Markéta Ringelová, vzdorovaly třetímu týmu ligy jen v prvním poločase, poté už se projevila kvalita soupeře. Hattrick zaznamenala Jana Žufánková.
pohár, neděle 26. 2. 2023, 14:00

1.FC Slovácko

0:4
0:1

Branky: 45., 49. a 78. Žufánková, 89. Jonášová. Rozhodčí: Kánská - Hrušková, Soukupová. ŽK: Ličmanová (HK). Diváci: 50.

Voříšková - Kotoučková, Portychová, Vejrová, Sedláčková - Zemanová (56. Duchatschová), Ringelová, P. Novotná, Svobodová, Ličmanová (80. Hrbková) - Kovaříková (46. Dostálová).

1.FC Slovácko:

Bednaříková - Valášková (65. Tomečková), Janků, Klímová (46. Trčková), Ohlídalová, Bláhová (46. Pěčková), Jelínková, Ferencová, Polášková, Jonášová, Žufánková.

Fotbalistky Hradce Králové, v jejichž dresu si soutěžní premiéru odbyla Markéta Ringelová, vstupovaly do čtvrtfinále Poháru FAČR proti velkému favoritovi po pětidenním soustředění, které absolvovaly v Náchodě, přesto se hlavně v prvním poločase přednímu českému týmu úspěšně bránily. Slovácko mělo soustavnou a výraznou převahu, snažilo se najít mezery v hradecké obraně, ale ta i díky skvělým zákrokům brankářky Amelie Voříškové odolávala. Nebezpečí znamenala především rychlonohá útočnice Jana Žufánková.

Zápas se zlomil přes přestávku. Ve 45. minutě právě posledně jmenovaná opora Slovácka na zadní tyči dorazila přetažený centr, aby po návratu ze šaten přidala i druhý gól. O osudu zápasu bylo rozhodnuto, přesto hradecké fotbalistky odbojovaly utkání až do konce. Ve druhém poločase se také dostaly k zakončení, ale další branky přidaly jen hostující hráčky. Dvacet minut před koncem utkání zkompletovala hattrick Žufánková a v samém závěru Denisa Jonášová čtvrtým gólem zpečetila zasloužený postup Slovácka.

Václav Hladký, trenér:  „Zápas proti Slovácku byl pro nás vyvrcholením našeho pětidenního soustředění, které jsme absolvovali v Náchodě. Utkání bylo pro nás náročné a zároveň obohacující ve vícero směrech. Slovácko postoupilo zaslouženě, ale naše hráčky zaslouží pochvalu a maximální uznání za celkový přístup k zápasu v každé minutě."

Pavla Novotná, kapitánka: „Věděly jsme, že pohárový zápas nás bude po náročném soustředění hodně bolet. A nemýlily jsme se. Slovácko předvádělo aktivní kombinační fotbal a jednotlivé hráčky nám ukázaly, že si s balónem rozumí velmi dobře. První poločas jsme s nimi držely krok až do 45. minuty, kdy jsme bohužel inkasovaly gól do šatny, který soupeřky uklidnil. Po změně stran jsme rychle prohrávaly o dva góly a tím bylo víceméně rozhodnuto. Slovácko nás za celý zápas do vyložené šance nepustilo. Celkově však musím tým pochválit a myslím si, že se za předvedený výkon nemusíme vůbec stydět, i když výsledek mluví jasně. Zápas jsme odmakaly a každá z nás hrála na hranici svých možností. Ukázalo se, že máme na čem stavět, ale také že nás do budoucna čeká ještě spousta práce."