Rozlučka s ročníkem rezervě nevyšla. Velvarům podlehla 0:3

10. 6. 2023   |   Melánie Moníková, Petr Šatalík
Poslední duel sezóny 2022/23 mají za sebou také svěřenci Aleše Čvančary a Pavla Krmaše. B-tým Votroků ve svém závěrečném vystoupení ročníku prohrál s Velvary 0:3. Hosté vstřelili všechny své branky během prvního poločasu.
30. kolo, sobota 10. 6. 2023, 10:15

TJ Slovan Velvary

0:3
0:3

Branky: 32. Vopat, 34. Richter, 42. Richter.
Rozhodčí: Drábek – Jansa, Depeš.
Žluté karty: 73. Rubeš.
Diváci: 128.

FC Hradec Králové B:

Strnad – Hypšman, Šimon (57. Mišči), Mahr, Schmoranz (84. Šichan), Šípek (74. Zengler), Houdek (84. Hruška), Kadrmas, Holovatskyi, Matiushenko, Boniš.

TJ Slovan Velvary:

Grümann – Šustr (85. Bunikovský), Šimkovský, Vopat, Havránek (78. Dörfl), Kott, Drozda, Chábera, Richter, Šlegl (57. Schneider), Rubeš.

Hradečtí do utkání nevstoupili špatně, po první standardní situaci dorážel Šípek, jehož pokus však skončil jen v rukavicích gólmana hostí. Velvary pak postupně začínaly přidávat na tempu. V 11. minutě to zkoušel Kott, míč však poslal vysoko nad břevno. Několik okamžiků poté se třásla branková konstrukce Votroků, kterou napálil po rohovém kopu Šlegl.

Také Hradečtí mohli udeřit. Mahrův centr našel Šípka, jehož hlavička skončila na tyči svatyně Velvar. Ve 32. minutě se hostům podařilo otevřít skóre, když se po bleskové akci střelecky prosadil Ladislav Vopat. Středočeši pak během chvilky své vedené navýšili díky trefě Daniela Richtera, který se dostal za obranu Votroků a překonat dokázal také vyběhnuvšího Strnada – 2:0.

Velvary pak ještě před koncem první půle dokázaly vstřelit třetí gól, když se podruhé v utkání prosadil rychlonohý Daniel Richter. V další situaci museli Votroci vykopávat balón z vlastní brankové čáry, což se však defenzivě Hradce podařilo a Středočeši tak po prvních pětačtyřiceti minutách vedli rozdílem tří branek.

I do druhé půle vstoupili hosté aktivněji a svěřence Aleše Čvančary dokázali držet na jejich polovině hřiště. V 55. minutě byl u další velké šance Velvar Šlegl. Míč od jeho kopačky letěl jen těsně vedle brány domácích. Votroci odpověděli pokusem Hypšmana, jenž však balón mezi tři tyče nenasměroval. Krátce poté se za obranu hostí dostal Mišči, jenž šel zcela sám na brankáře Středočechů, merunu však napálil jen do gólmana Grümanna.

Hradečtí zápas nevzdávali, ale obraně Velvar se dařilo likvidovat veškeré jejich pokusy. V závěrečných okamžicích ještě zkusil vystřelit Hruška, s jeho ránou si však Grümann poradil. Rezerva tak v posledním duelu ročníku podlehla Velvarům 0:3 a sezónu zakončila na 9. místě tabulky ČFL.