Rozhodl první poločas. B-tým podlehl Kolínu 0:3

2. 10. 2022   |   Melánie Moníková
Svěřenci Aleše Čvančary nedokázali navázat na předchozí dvě vítězství v ČFL. Na Slavii tentokrát podlehli Spartě Kolín 0:3. Vše podstatné se událo v první půli, kdy hosté třikrát skórovali, zatímco Votroci neproměnili penaltu a navíc schytali i červenou kartu. Hradec tak prohrál, aniž by soupeři dokázal vstřelit gól.
9. kolo, neděle 2. 10. 2022, 10:15

SK Sparta Kolín

0:3
0:3

Branky:13. Sodoma, 34. Fotr, 45+1. Veselý.
Žluté karty: 9. Leibl, 41. Breda, 68. Hlaváč.
Červené karty: 44. Leibl (2. ŽK).
Diváci: 137.

FC Hradec Králové B:

Vízek – Doležal, Dvořák, Hlaváč, Jurčenko (46. Holovatskyi), Kosař, Koubek (64. Kadrmas), Leibl, Mahr (76. Šípek), Ševčík, Trusa (64. Hypšman).

SK Sparta Kolín:

Otáhal – Breda, P. Čapek (89. Jaroš), Fotr (89. A. Čapek), Hakl (82. Šnajdr), Milec, Neuberg, Sodoma (89. Mansfeld), Štancl (65. Routek), Veselý, Vondráček.

Votroci neproměnili penaltu, Kolín třikrát udeřil

V úvodu utkání hosté nepatrně dominovali, aktivita se ale během pár minut takřka vyrovnala. Krátce po startu střetnutí střílel na Vízka Hakl, nicméně hradecký gólman míč pohotově vyrazil. Ve 13. minutě vypálil Kosař, balón z jeho kopačky však letěl pouze nad břevno. Následně šli Středočeši do vedení, když mohl Jiří Sodomaosamoceně postupovat na vyběhnuvšího Vízka, kterého však útočník Kolína zvládl přelobovat – 0:1.

O chvilku později byla po nedovoleném zákroku spáchaném na Mateje Trusu odpískána penalta, nicméně sám faulovaný ji proměnit nedokázal. Brankář Otáhal předvedl skvělý zákrok a jeho ránu k pravé tyči vyrazil. Ve 27. minutě se opět pokoušel střelecky prosadit Sodoma, ale jeho pokus skončil vedle tyče.

Ve 34. minutě domácí inkasovali podruhé, když centr z levé strany dokázal zužitkovat pohotový Oskar Fotr – 0:2. Další nepříjemnost pro Votroky přišla ve 44. minutě po faulu Leibla, který dostal druhou žlutou kartu a musel tak do sprch. V závěrečných vteřinách prvního poločasu zarazil Kolín třetí hřebíček do rakve Hradeckých. Osamocený Dominik Veselý dostal centr k zadní tyči a bez problému míč uklidil do sítě. Do šaten se tedy šlo za stavu 0:3.

Druhá půle branku neviděla

Do druhé půle vstoupili Votroci z počátku aktivně. Postupně ovšem začínala být znát početní převaha hostů a ti opět přebírali iniciativu. Ve 49. minutě měli rohový kop, ale centr k zadní tyči nikdo do sítě uklidit nedokázal, balón těsně minul branku. O chvilku později střílel na druhé straně Doležal, defenziva Středočechů si však s jeho pokusem bez problémů poradila.

V 76. minutě se dostal k zakončení střelec druhé branky Veselý, ovšem mezi třemi tyčemi neskončil jeho pokus ani následný roh. Následně zahrávali Východočeši volný přímý kop, ale hlavička Ševčíka šla jen do rukavic Otáhala, v jehož náručiskončil i další nadějný centr.

V samém závěru utkání nepřesně pálil Hodač. V 92. minutě pak ještě zahrával Doležal roh, ale gólman hostů nezaváhal a míč chytil. Druhá půle tak nepřinesla branku ani moc šancí. Hradečtí si tak v domácím zápase s Kolínem trefu nepřipsali a odešli z tohoto utkání bez bodů.