Rezerva udolala v oslabení Benešov 1:0

9. 10. 2022   |   Melánie Moníková
Svěřenci Aleše Čvančary mají za sebou náročný duel s Benešovem. Ten se jim podařilo vyhrát, ačkoliv od 54. minuty hráli v oslabení, když druhou žlutou a následně také červenou kartu spatřil Kosař. To nejdůležitější se ale stalo během první půle, ve které se trefil Matěj Hodač, jehož zásah rozhodl o tom, že důležité body zůstaly pod Bílou věží.
10. kolo, neděle 9. 10. 2022, 10:15

SK Benešov

1:0
1:0

Branky: 41. Hodač
Rozhodčí: Řeháček – Bahník, Mrkáček.
Žluté karty: 26. Trusa, 45+1. Kosař, 62. Hypšman – 48. Brokeš, 90+1. Havel.
Červené karty: 54. Kosař (2. ŽK).
Diváci: 120.

FC Hradec Králové B:

Bajza – Doležal, Dvořák, Hájek (56. Hypšman), Hlaváč, Hodač (73. Houdek), Holovatskyi, Kadrmas, Kosař, Mahr, Trusa (30. Jurčenko).

SK Benešov:

Schummer – Brokeš, Dušek (55. Radimský), Filip, Havel, Krunert, Kubiš (84. Meszáros), Roháč (79. Matoušek), Šimeček, Vosáhlo, Vrňák (84. Stejskal).

Utkání za zpočátku poměrně mlhavého počasí zahájili úvodním výkopem domácí. Již ve 2. minutě měl míč slibně na kopačce Trusa, ale přihrávku od Dvořáka nedokázal řádně využít, jeho střela letěla vysoko nad břevno. Hradečtí v úvodu zápasu na hřišti dominovali, jenže veškeré pokusy končily v zámezí.

Po čtvrt hodině hry se začali osmělovat i hosté, nicméně svěřenci Aleše Čvančary měli na trávníku nadále převahu. V 19. minutě se i Středočeši dostali na polovinu soupeře, ale ze skrumáže před bránou letěl balón přímo na Bajzu, který ho pohotově vyrazil.

Hradečtí se celou dobu tlačili na půli Benešova, ale žádnou z šancí nedokázali proměnit. Až ve 41. minutě se dokázal střelecky prosadit Matěj Hodač, který se krásně trefil ke vzdálenější tyči a poslal Votroky krátce před koncem poločasu do vedení – 1:0. Málokdo v tu chvíli tušil, že právě viděl rozhodující moment střetnutí. Domácí šli po první pětačtyřicítce do šaten s jednogólovým náskokem.

Do druhé půle vstoupily obě strany aktivně. Od 53. minuty však byli Východočeši oslabeni, když druhou žlutou kartu v zápase spatřil Jakub Kosař. Hradec tak musel dohrávat utkání jen v deseti.

Po vyloučení se aktivita na obou polovinách prakticky vyrovnala. Všechny pokusy ze strany hostů byly ovšem domácí defenzivou úspěšně likvidovány. V 69. minutě pak běžel na Schummera Doležal, ale brankář Benešova jeho střelu zlikvidoval.

S postupem času získával Benešov i díky početní převaze jistotu pod nohama a balon držel více na svých kopačkách. V 78. minutě střílel na hradeckého gólmana Kubiš, ale Holovatskyi předvedl parádní obranný zákrok a ránu projít nenechal. V závěrečné desetiminutovce se ještě Středočeši tlačili za vyrovnávací trefou, nicméně své šance ani početní převahu využít nedokázali. Domácí celek tak v utkání vybojoval těsnou, leč o to cennější výhru.