Rezerva podlehla vedoucímu Žižkovu 1:3

12. 3. 2023   |   Melánie Moníková, Petr Šatalík | Foto: Jiří Bezucha
B-tým Votroků se v jarní části ČFL poprvé představil v domácím prostředí. Na Bavlně uvítal průběžného lídra soutěže – žižkovskou Viktorii, která má našlápnuto k návratu do F:NL. Pražané svou dominanci v aktuálním ročníku prezentovali i pod Bílou věží, rezervu Hradce přehráli 3:1.
17. kolo, neděle 12. 3. 2023, 10:15

FK Viktoria Žižkov

1:3
0:2

Branky: 86. Boniš – 16. Voltr, 40. Řezáč, 64. Prošek.

Rozhodčí: Doubrava – Švagr, Hes.

Žluté karty: 58. Hypšman, 84. Holovatskyi – 78. Hönig.

Diváci: 260.

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Baloun, Hypšman (80. Junek), Mahr, Hodač, Hlaváč, Kosař, Trusa, Holovatskyi, Hájek (62. Schmoranz), Boniš.

FK Viktoria Žižkov:

Švenger – Tregler (72. Žežulka), Voltr (72. Petráň), Prošek (65. Štrombach), Hönig, Sixta (80. Muleme), Bazal (80. Rudavskyi), Quintero, Řezáč, Klusák, Súkenník.

Žižkov dvakrát udeřil

Utkání zahájili svým výkopem domácí. Viktorka od prvních okamžiků tlačila a Votroky do větších příležitostí nepouštěla. V 8. minutě se dostal k zakočení Prošek, ale Čábelka jeho pokus zastavil nohou. Po necelé čtvrthodině hry obdržel nebezpečnou přihrávku Quintero, nicméně hlavičkoval těsně vedle brány. Chvíli na to se ve velkém vápně uvolnil Radek Voltr, který obešel gólmana Východočechů a otevřel skóre utkání. Hradecký rodák tak vstřelil gól klubu, jehož barvy sám dlouho hájil.

Hosté na hřišti dominovali také po úvodním zásahu. Po necelé půlhodině hry přidali na důrazu i Hradečtí. Ve 25. minutě rozjel nadějný útok Trusa, nicméně jeho akce k zakončení nedospěla. Vzápětí se však po stadnardní situaci dastol k dorážce Hodač, jenž ale trefil pouze břevno svatyně Švengera.

Ve 38. minutě Žižkov navýšil vedení po rohovém kopu, který byl rozehrán nakrátko. Po prudkém přízemním pasu do vápna se k první střele prodral Bazal. Čábelkovi se podařilo míč vyrazit, ovšem na dorážku Michala Řezáče už nestačil. V závěru první půle Pražané zahrozili ještě jednou, Prošek ovšem poslal balon vysoko nad bránu Hradeckých. Po první pětačtyřicítce tak Votroci ztráceli na Viktorku dva góly.

Porážku zmírnil v závěru duelu Boniš

Do druhé půle vstoupili opět o něco aktivněji fotbalisté Žižkova. V 52. minutě se marně snažil vystřelit Quintero, jeho zblokovaný pokus následně dorážel Bazal, jenž ovšem nemířil přesně. Chvíli poté měli Votroci nadějný roh, v pokutovém území se však nikdo nedokázal uvolnit a zakončit.

Půlhodiny před koncem si další nebezpečnou střelu připravil Bazal, míč ale namířil přesně do rukavic Čábelky. V 64. minutě se Žižkovu opět podařilo skórovat, když Quintero předložil přihrávku Václavu Proškovi, který dokázal poslat balón k pravé tyči svatyně Východočechů.

V závěrečné čtvrthodině Votroci přitlačili, ale jejich snaha zůstávala dlouhou dobu bez úspěchu. V 80. minutě rozehráli hráči Žižkova rohový kop, po němž musel Čábelka vytlačit balon na břevno své brány. Veškeré vzrušení však bylo zbytečné kvůli ofsajdovému postavení Pražanů. Na konci utkání se domácím podařilo ztrátu snížit, když se po standardce dostal k odraženému míči Tadeáš Boniš, jenž poslal balón za záda gólmana Švengera. Hradečtí však i přesto podlehli Viktorii Žižkov 1:3.