Rezerva potvrdila body z Benešova. Teplice přemohla 1:0

14. 5. 2023   |   Melánie Moníková, Petr Šatalík
Druhé vítězství v řadě zapisují svěřenci Aleše Čvančary a Pavla Krmaše. Po minulém týdnu, kdy B-tým Votroků triumfoval v Benešově, navázali hradečtí fotbalisté soubojem s Teplicemi. Severočechy Votroci udolali 1:0, jediný gól zápasu zaznamenal v 77. minutě Jakub Kučera.

FC Hradec Králové B:

Bajza – Hypšman, Harazim, Schmoranz (61. Hodač), Kučera, Hlaváč, Kosař, Baloun, Holovatskyi, Hájek (90. Junek), Boniš.

FK Teplice B:

Četverik – Sarr, Ljevakovič (68. Čítek), Procházka, Beránek, Jamrich, Lukáš, Čičovský, Kodad, Dramé (46. Gornický), Korselt (84. Podaný).

Střetnutí Votroků se Severočechy zahájili svým náporem Hradečtí. Krátce po úvodním hvizdu mohl otevřít skóre Kučera, jeho hlavička po rohovém kopu z pravé strany však trefila pouze břevno. Po čtvrthodině hry otevřely skóre utkání Teplice, nicméně jejich branka nemohla být uznána pro ofsajd. Stejná situace se pak odehrála na druhé straně, pěknou kombinaci Hájka s Kosařem zakončil druhý jmenovaný, jeho zásah však rovněž neplatil pro postavení mimo hru.

Následně byli Votroci v nadějné skrumáži před bránou soupeře, balón však do sítě nedopravili. Ve 30. minutě střílel zpoza vápna Hájek, jeho rána Četverikovi vypadla z náruče, nicméně defenziva Severočechů poslala míč do zámezí. Krátce nato se ještě do nebezpečné šance dostal po přihrávce Schmoranze Boniš, jeho střela ovšem také mezi tři tyče nezamířila.

V závěru první půle zahrávali Votroci dva rohové kopy. První z nich zakončil Baloun, jenž však na přední tyči nedokázal dostat míč do sítě díky včasnému zásahu defenzivy Teplických. První poločas, který tedy mohl přinést klidně pět gólů, skončil bez branek.

Hradečtí ani ve druhé půli nepolevili. Hned v úvodu se dostal do nadějné šance Kosař, nicméně gólman hostí dokázal jeho pokus vyrazit na roh. Krátce poté ještě Kučera poslal Kosařovi přihrávku do vápna, jeho střela však skončila vysoko nad břevnem, stejně jako následný projektil Harazima.

V 72. minutě měli Votroci obrovskou příležitost, Hodač šikovně prostrčil na Hájka, nicméně gólman Teplic jeho střelu dokázal zneškodnit fantastickým zákrokem. Několik okamžiků poté se Hradeckým konečně podařilo otevřít skóre. V 78. minutě zahrával Hájek standardku na levém křídle. Jeho vysoký balon si našel Jakub Kučera, jenž hlavou trkl míč parádním obloučkem přesně pod břevno svatyně Severočechů – 1:0!

V závěru utkání se ještě hosté pokoušeli srovnat skóre. V 80. minutě se Procházkovi podařilo projít kolem Bajzy, ale Holovatskyi dokázal v poslední chvíli odkopnout míč do zámezí. Další branka již tedy nepadla, Východočeši přemohli Teplice 1:0 a slaví zisk důležitých bodů.