Rezerva podlehla Pardubicím. Jediná branka padla v závěru utkání

25. 3. 2023   |   Melánie Moníková | Foto: Jiří Bezucha
Byl to vyrovnaný zápas, kterému by slušela remíza. Výsledkem však nakonec bylo vítězství hostů z města perníku. Rezerva Votroků v derby s Pardubicemi sahala po trefě v 18. minutě, kdy Hájkovu ránu z přímého kopu vyrazil gólman Šmíd. V 90. minutě však svěřenci trenéra Němečka proměnili s notnou dávkou štěstí svou standardní situaci a po výhře 1:0 odvezli z Bavlny všechny body.
19. kolo, sobota 25. 3. 2023, 10:15

FK Pardubice B

0:1
0:0

Branky: 90. Vencl.
Rozhodčí: Havlík – Tesař, Janíček.
Žluté karty: 59. Dvořák, 88. Holovatskyi.
Diváci: 280.

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Baloun, Mahr (80. Hypšman), Hodač, Hlaváč, Dvořák, Kosař, Trusa, Holovatskyi, Hájek, Boniš.

FK Pardubice B:

Šmíd – Costa da Rosa, Vencl, Koukola, Sedlářek, Jeřábek, Šimek (67. Miláček), Jarkovský (46. Štichauer), Sychra, Kapanga (67. Dostál), Lima.

První půle gól neviděla

Úvodního výkopu se ujali hosté, kteří do utkání vstoupili o něco aktivněji. Chvíli po startu zápasu vytvořili skrumáž v pokutovém území Votroků, ale k zakončení se nikdo nedostal. V 7. minutě měli Pardubičtí k dispozici přímý kop, nicméně míč letěl vysoko nad bránu Čábelky. Do prostoru tří tyčí nemířila ani žádná z dorážek po dvojici rohových kopů okamžik poté.

Po necelé čtvrthodině hry zahrávali přímý kop z nebezpečné pozice také Hradečtí. Ke standardce se postavil Hájek, který míč nasměroval přes zeď přesně k pravé tyči, ale gólman Šmíd dokázal střelu s vypětím všech sil vyrazit na roh.

Čtvrthodiny před koncem první pětačtyřicítky se pokoušel dotlačit balón do sítě Dvořák, soupeřova obrana však jeho snahu zastavila. Ve 37. minutě připravil nebezpečnou akci na druhé straně Rosa, nicméně po jeho přihrávce neměl před bránou kdo zakončit. V posledních vteřinách půle ještě střílel Lima, ale přes domácí defenzivu míč neprošel. V úvodním dějství si tak ani jeden z celků trefu nepřipsal.

Nešťastná teč rozhodla o výhře hostů

Ve druhém dějství začali Votroci na soupeře více tlačit. Pár vteřin po úvodním hvizdu se pokusil vystřelit Trusa, nicméně míč nasměroval mimo bránu. V 52. minutě poslal balón z pravé strany na svatyni soupeře Hlaváč, ale jeho nadějnou příležitost gólman Pardubic schoval ve svých rukavicích.

Nebezpečnou akci si pak připravili i Pardubičtí. Půlhodiny před koncem se pokoušel trefit mezi tři tyče Rosa a jeho rána jen těsně minula brankovou konstrukci. V 70. minutě se Votroci dostali do postupného útoku, zablokovaná střela z kopačky Trusy však skončila pouze rohovým kopem. Chvíli poté se do nadějného zakončení prodral tentýž hráč znovu, ale míč nasměroval vysoko nad břevno.

V závěrečných chvílích pálil na svatyni Pardubic Hlaváč, nicméně do rány dal malou razanci a gólman Šmíd tak bez větších obtíží balón lapil. V 90. minutě přišel klíčový okamžik v podobě přímého kopu hostí. Ke standardce se postavil Ondřej Vencl, na jehož tečovanou střelu Čábelka nedosáhl. Votroci tak, po inkasované brance v posledních vteřinách zápasu, podlehli rezervě Pardubic 0:1.