Rezerva slaví první výhru v sezóně

19. 9. 2022   |   Melánie Moníková
Svěřenci Aleše Čvančary zapsali v 7. kole ČFL skupiny B úvodní vítězství letošního ročníku. V nepříliš pěkném počasí, kdy silně pršelo a foukal ostrý vítr, zvládli Votroci v první půli vsítit klíčový gól po přesné hlavičce Jurčenka. V druhém poločase pak těsný náskok ubránili a zapsali tak neskutečně cenné body do tabulky soutěže.

FC Hradec Králové B:

Vízek – Hypšman, Doležal, Leibl, Hodač (77. Mahr), Hlaváč, Harazim, Kosař, Holovatskyi, Jurčenko (77. Šípek), Hájek (87. Březák).

FK Jablonec B:

Surovčík – Malý (76. Stibor), Štěpánek (12. Velich), Zárybnický, Chládek (76. Linhart), Diviš (46. Podzimek), Rozkovec, Breda, Daníček, Ritter (86. Plechatý), Vošahlík.

Na obou stranách byla od začátku utkání vidět snaha odvézt si tolik potřebnou výhru. Jeden z prvních pokusů si ve 12. minutě připsal Štěpán Harazim, jehož střela z dálky ovšem letěla přímo do rukavic gólmana Jablonce.

Ve 34. minutě se domácí dočkali. K vysokému centru z levé strany se dostal nehlídaný David Jurčenko, který přesnou hlavičkou do protipohybu gólmana Surovčíka poslal Votroky do vedení – 1:0. V samém závěru poločasu se ještě oba týmy pokoušely skóre změnit, ovšem marně. Do šaten tak šli Hradečtí s jednogólovým náskokem.

Druhou půli zahájili o něco aktivněji Votroci. Ovšem ani centr Davida Doležala, ani následný roh větší šanci nepřinesly. V 57. minutě se uvolnil a běžel sám na gólmana Velich, nicméně Vízek nezaváhal a včasným vyběhnutím jeho pokus zlikvidoval. V 60. minutě opět zaútočil Jurčenko, ale míč poslal přímo do náruče Surovčíka.

Hradečtí měli několik šancí na zvýšení vedení. V 70. minutě byl před gólmanem Severočechů Hodač, ale v síti neskončil jeho pokus ani následná dorážka a i z dalšího Hodačova projektilu v 76. minutě byl nakonec pouze roh.

V poslední desetiminutovce nervozita na obou stranách rostla. V 82. minutě se do pokutového území pokoušel dostat Doležal, ale defenziva hostů se s ním vypořádala. O chvíli později byl blízko brance Kosař, který ovšem těsně minul klec Jablonce. Ještě v závěrečných okamžicích zápasu hosté zkoušeli vyrovnat, avšak Plechatý svou šanci neproměnil. Votroci si tak v sedmém kole připisali první výhru sezóny.