B-tým porazil Chlumec nad Cidlinou zřetelně – 3:0

23. 10. 2022   |   Melánie Moníková
Rezerva Votroků dokázala podruhé v řadě zvítězit na domácím trávníku. Po úspěchu s Benešovem zapsali svěřenci trenéra Čvančary výhru také nad Chlumcem nad Cidlinou a dali tak zapomenout na výsledkově nepovedené představení v Teplicích. Ve skupině B ČFL se tak vyšvihli na 10. příčku a na sestupové pozice mají pohodlný devítibodový polštář.
12. kolo, neděle 23. 10. 2022, 10:15

FK Chlumec nad Cidlinou

3:0
1:0

Branky: 34. Hájek, 73. Kosař, 90+3. Hodač.

Rozhodčí: Bohata – Pekař, Hanousek.

Žluté karty: 35. Mahr – 81. Vaníček.

Diváci: 130.

FC Hradec Králové B:

Vízek – Holovatskyi, Hlaváč, Kadrmas, Houdek, Mahr, Hypšman, Doležal (89. Boniš), Kosař, Jurčenko (75. Hodač), Hájek (89. Baloun).

FK Chlumec nad Cidlinou:

Lichtenberg – Vaníček (86. Kučera), Zukal (24. Ludvík), Krčál, Bastin, Čáp, Ruml, Zeman, Finěk, Žahourek (86. Hartman), Gluski.

Od prvních chvil byla obě mužstva aktivní. Už pár okamžiků po úvodním hvizdu střílel na bránu Chlumce Kosař, ale míč přes několik hráčů proletěl přesně ke gólmanovi hostí. V 15. minutě nadějně centroval Vaníček, nicméně balón, jenž prošel skrumáží, s přehledem lapil Vízek. Chvíli poté pálil mezi tři tyče Doležal, ovšem i jeho pokus skončil v rukavicích Lichtenberga.

Po necelé půlhodině hry se do nadějné pozice probil Hájek, nicméně brankář hostí si s jeho střelou poradil. Vzápětí měli jednu z příležitostí vsítit gól i Chlumečtí, Čáp ji ovšem nevyužil, když jeho pokus letěl mimo. Votroci hráli se soupeřem z vrchní části tabulky více než vyrovnanou hru. Ve 34. minutě otevřel skóre Lukáš Hájek, který poslal balón tak, že na něj byl krátký bránící hráč i gólman Lichtenberg, Hradec tak šel do vedení – 1:0.

Pár chvil před koncem prvního poločasu domácí přiložili pod kotlem. Nejprve Jurčenko s přehledem utekl obráncům hostí, nicméně Lichtenberg mu vystřelit zabránil. Poté měl balón slibně na kopačce Hypšman, jeho rána ale letěla vysoko nad břevno. V závěrečných vteřinách měl ještě navýšení skóre na dosah Doležal, jeho branka však kvůli ofsajdu uznána nebyla. Následně ani nadějná šance Hájka v nastavení mezi tři tyče nedoputovala a do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro Votroky.

Do druhé půle vstoupily oba celky s novým elánem. Po čtvrthodině hry se dostal do úniku Mahr, ale následná dorážka Hájka skončila mimo prostor tří tyčí. V 64. minutě běžel do pokutového území Hradce Zeman, Hájek však jeho šanci pohotovým zákrokem zneškodnil. Několik vteřin poté dostal slibnou přihrávku od Doležala Jurčenko, defenziva Chlumce ho však projít kupředu nenechala.

Hosté byli v závěrečné půlhodině zápasu aktivní a šli za vyrovnávací brankou, svůj tlak ale zužitkovat nedokázali. O navýšení vedení Votroků se postaral v 73. minutě Jakub Kosař, který po přihrávce Hypšmana uklidil míč levačkou do sítě – 2:0.

V poslední desetiminutovce se balón do brány pokusil dostat Hájek, ale nahrávku od Kosaře využít nedokázal. Domácí si výhru ještě pár vteřin před koncem pojistili, když se v 93. minutě mezi tři tyče trefil po přihrávce Boniše Matěj Hodač. Východočeské derby tak dopadlo lépe pro Hradec, který porazil Chlumec výrazně 3:0.

Aleš Čvančara (hlavní trenér):
Naše výhra je zasloužená. Už první poločas jsme mohli vyhrát vyšším rozdílem než pouze 1:0. Na druhou stranu nás tam jednou skvěle podržel Patrik Vízek, což bylo pro vývoj utkání strašně důležité. Do druhé půle jsme tak šli s jednobrankovým náskokem. V druhém poločase nás soupeř zatlačil a měl nějaké příležitosti, nicméně gól nedal. My naopak zápas završili dalšími dvěma trefami a i kvůli tomu jsme si toto utkání vyhrát zasloužili.