Juniorka veze výhru z Ostravy

20. 5. 2019   |   FC Hradec Králové
Hradecká juniorka v nadstavbě A Juniorské ligy vyhrála v Ostravě nad Baníkem 4:2. O výsledku rozhodla produktivita Votroků v prvním poločase, ve druhé půli ještě měli hosté tři vyložené šance, které neproměnili.
pondělí 20. 5. 2019, 13:00

FC Baník Ostrava

2:4
2:4

Branky: 19. Ptáček, 23. Lehnert – 11. Pokorný, 31. Da Silva, 34. Kundrt, 43. Petřík. Rozhodčí: Vojkovský – Antoníček, Dohnálek. ŽK: Vobejda. 60 diváků.

FC Baník Ostrava: Murin – Urban (46. Zajíček), Lehnert, Buchta, Krakovčík, Pak (46. Hasala), Ptáček, Russmann, Dolba, Mooc, Kubík.
FC Hradec Králové: Šeba – Kundrt, Pokorný, Locker, Gjinollari – Šedivý (80. Brůža), Černý, Vobejda, Petřík – Kropáček (77. Prouza), Da Silva.

Karel Krejčík měl k dispozici tři posily z A týmu, díky kterým měla hradecká juniorka výškovou převahu a mohla spoléhat na standardní situace. Po jedné z nich také šla do vedení, když se prosadil Jakub Pokorný.

Domácí dokázali během čtyř minut po dvou protiútocích skóre otočit ne svůj prospěch, pak se ale individuální akcí a střelou z hranice vápna prosadil Wesley Da Silva a bylo vyrovnáno.

Do konce poločasu přidali Hradečtí ještě dvě trefy – přesně mířil Ladislav Kundrt a po centru Davida Šedivého také Jakub Petřík.

Ve druhé půli měli domácí mírnou převahu, i tak si Votroci dokázali vypracovat tři stoprocentní šance. René Kropáček ale s brankářem přeloboval i bránu, Da Silva mířil těsně vedle a Kundrt trefil tyč.

Karel Krejčík: „Do utkání jsme dobře vstoupili, pomohla nám výška a standardní situace. Pak jsme měli výpadek a domácí zápas otočili, my jsme ale byli v první půli hodně aktivní i produktivní a utekli jsme jim na 4:2. Po přestávce měli domácí mírnou převahu, ale my jsme měli zvýšit z jedné z víc než stoprocentních šancí. V bráně dostal příležitost Jarda Šeba, který v sezoně plnil roli dvojky, a zhostil se toho velmi dobře.“