Důležitý zisk dvou bodů z derby

13. 5. 2019   |   zen Starší Žákyně
Druhé letošní derby se opět hrálo na Letním stadiónu. Branku diváci neviděli a tak o vítězi rozhodl penaltový rozstřel, ve kterém byly úspěšnější hradecké hráčky.
17. kolo, neděle 12. 5. 2019, 10:30

FK Pardubice

FC Hradec Králové

0:1pen
0:0
FC Hradec Králové: Kroulíková - Vodová, Sirůčková, Novotná T., Bangová, Baliharová, Zemanová, Novotná G., Repiská, Jarochová, Miculyčová Střídaly: Hrušková, Gernatová, Jelínková Úspěšné penalty: Jarochová, Baliharová, Zemanová, Hrušková


Reportáž

Očekávali jsme úvodní tlak domácích. Ten se dostavil. Předpokládali jsme, že brzy hru vyrovnáme, což se nestalo. Pardubice měly převahu a naše gólmanka byla v permanenci. Nepodrželi jsme balón, nedostupovali jsme dostatečně hráčky, propadali jsme, nebyli jsme schopni dostat kvalitní přihrávky na útočnice a celkově hra se nedařila. Druhou půli jsme sice odehráli lépe, ale domácí byli stále lepším týmem. Velkou zásluhu za čisté konto měla naše gólmanka a stoperská dvojice. Za celý zápas jsme si vytvořili dvě vyložené šance, což je málo.

Ohlasy

Radek Musil, trenér FC HK: Utkání se nám herně nevydařilo. Toho jsme si vědomi všichni. Soupeř byl lepší a zasloužil si vyhrát. Někdy je hodně tenká hrana mezi úspěchem a neúspěchem. Udrželi jsme čisté konto a penaltový rozstřel potřetí v lize za sebou vyhráli. Podstatné je, že důležité utkání pro vývoj v nadstavbové skupině jsme výsledkově zvládli a v přímém souboji s Pardubicemi jsme udrželi třetí příčku. Museli jsme se vypořádat s absencemi, zdravotními neduhy hráček limitující výkon. Problémů jsme měli dnes hodně a museli jsme dost improvizovat. To nás však neomlouvá. I za dané situace jsme měli po herní stránce být lepší. Musíme na tento zápas rychle zapomenout. Čekají nás utkání s pražskými S. Doufám, že se budeme prezentovat úplně jinou hrou. Děkuji šesti hráčkám, které ještě odpoledne šly vypomoci juniorce.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Setkání s fanoušky před startem jara

Reportáž

Andrej Babiš: Je pozitivní, že město stadion postavit chce

Aktuální zprávy

Zahajujeme prodej vstupenek a permanentek