Béčko poprvé prohrálo - body brala Dukla B

1. 9. 2019   |   FC Hradec Králové
První porážku v tomto ročníku ČFL utrpěl B tým Votroků. Všechny body brala v Jirnech Dukla Praha B, která dokázala vyrovnaný zápas v závěru zvrátit ve svůj prospěch.
neděle 1. 9. 2019, 10:15

Dukla Praha B

2:1
1:1

Branky: 8. Palacios, 81. Ullman – 43. Bičiště. Rozhodčí: Dujsík – Hájek, Hanáková. ŽK: 39. Douděra, 87. Kovernikov – 67. Locker, 89. Samko.

Dukla Praha B: Šťovíček – Bezdička (56. Houha), Mentberger (78. Kim), Lauko, Kott, Palacios (56. Ullman), Dancák, Vyleta (66. Kovernikov), Douděra (76. Veniger), Souček, Fišl.
FC Hradec Králové: Brát – Ptáček (81. Martinec), Plašil, Locker (81. Vítek), Kadlec – Vobejda – Mahr, Samko, Štěrba (66. Sokol), Bičiště (85. Nemšovský) – Rajnoch.

Domácí vstoupili do utkání lépe. Byli aktivnější, lépe kombinovali a výsledkem byla jejich vedoucí branka, kterou zaznamenal po samostatném úniku již v 8. minutě Palacios. I nadále patřila hra Dukle, ale hosté postupně jejímu tlaku odolávali lépe a zhruba od 30. minuty se hra vyrovnala. Do kabin se navíc odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1, protože krátce před přestávkou využil Rajnochovy přihrávky Dominik Bičiště a střelou z dobrých dvaceti metrů překonal Šťovíčka v brance domácích.

Vyrovnání samozřejmě dalo Votrokům novou energii, a tak již ve druhé polovině zápasu domácí do tlaku nepustili. Hra se přelévala ze strany na stranu, před oběma brankami řešili brankáři několik nebezpečných závarů. Černobílí měli nejblíže ke skórování v 66. minutě, kdy Josef Locker trefil břevno za již překonaným Šťovíčkem.

O tom, že zápas neskončí remízou, rozhodla 81. minuta, kdy domácím vyšel rychlý brejk a střídající Ullman stanovil konečný výsledek 2:1.

Královéhradečtí mladíci tak přišli o neporazitelnost v ČFL až ve 4. kole. Ale již v tom následujícím, kdy v neděli 8. září hostí od 10:15 tým ze Živanic, mohou zahájit novou úspěšnou sérii. Přijďte je v reprezentační přestávce podpořit na hřiště v Orlické kotlině.