Druhá výhra v řadě. B-tým zdolal Ústí nad Orlicí 2:1

27. 1. 2024   |   Vojtěch Jirucha, Melánie Moníková
Rezerva královéhradeckého FC zapsala po triumfu nad Uničovem další vítězství. V přípravném klání tentokrát přemohla Ústí nad Orlicí 2:1. V úvodu zápasu nasměroval Votroky za výhrou Daniil Holovatskyi, rozdílovou branku zapsal Matěj Šípek.
přát., sobota 27. 1. 2024, 10:00

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

2:1
1:0

Branky FC HK: Holovatskyi, Šípek.

FC Hradec Králové B:

Čábelka (46. Hrnčíř) – Matyushenko, Holovatskyi, Kadrmas – Mahr (46. Zvěřina), Musil (46. Hypšman), Vobejda, Šimon (46. Schmoranz), Březák (67. Hruška) – Hodač (46. Mišči), Hruška (46. Šípek).

Votroci šli brzy do vedení

Utkání začalo aktivně z obou stran, avšak první se radovali Východočeši. V 8. minutě zahrával roh na malé vápno Šimon, jeho centr prodloužil na zadní tyč Matyushenko. Míč si našel Daniil Holovatskyi, jenž brankáři nedal nejmenší šanci. Votroky úvodní branka očividně nakopla a chtěli navýšit skóre. Hruška k tomu neměl daleko, když jeho projektil skončil vedle pravé tyče.

Zápas měl slušné tempo z obou stran, ale do vyloženějších šancí se dostávali zejména královéhradečtí fotbalisté. V 17. minutě se k hlavičce probojoval Hodač, svým pokusem však trefil pouze obránce soupeře. Stejný hráč měl o chvíli později nebezpečnější šanci, kdy ho jeden ze spoluhráčů poslal do samostatného úniku. Hostující brankář však svým výborným zákrokem nepřipustil změnu ve skóre.

Ke konci první půle byla k vidění řada nepřesností a tempo zápasu výrazně opadlo. Byli to hosté, kteří pak chtěli odpovědět na nepříznivý vývoj utkání brankou do šaten. Centrem z levé strany se prezentoval hostující Kozák, který hledal ve vápně některého ze spoluhráčů. Ústecký útočník směřoval hlavičku nad brankáře Čábelku, jenž skvělým reflexem vytáhl merunu na břevno. Do šaten si tak domácí odnesli těsný náskok.

Východočeši si zápas pohlídali a slaví vítězství

Tempo hry po změně stran a prostřídaní obou mančaftů trochu zpomalilo. Stejně jako konec první půle, také druhá část přinesla řadu nepřesných nahrávek. Každý útok končil na kopačkách obránců druhého týmu. První vážnější příležitost si po hodině hry vypracovali domácí. Březák vystihl chybu v rozehrávce divizního celku. S míčem prošel přes obránce do vápna, kde centrem po zemi hledal kopačku Matěje Šípka, jenž nekompromisním zakončením vymetl pravou šibenici.

Po druhé brance v utkání ožili hosté. Drželi balón na kopačkách a posílali centry do vápna královéhradeckých fotbalistů. Jedním z nich nakonec dosáhli vytouženého snížení. Pravděpodobně to byl Daniel Řehák, na jehož pokus byl Čábelka krátký. Ústí tak zdramatizovalo skóre duelu.

Po gólu se hosté prezentovali pokusy z dálky, které vypustili na Čábelku hned dvakrát. Obě střely však skončily v rukavicích brankáře hradecké rezervy. Posledních deset minut se utkání spíše dohrávalo. B-tým si už těsný náskok pohlídal a přesvědčivě dokráčel k druhému vítězství v letošním kalendářním roce.

Hodnocení Pavla Krmaše

„Jsme především spokojení s vítězstvím, protože to bylo naším hlavním cílem. Chtěli jsme si vyzkoušet pár dalších věcí a také navázat na to, co jsme předvedli proti Uničovu. Myslím si, že se nám to z velké části dařilo. Ústí bylo tentokrát nepříjemné, hrálo velice kompaktně a ke konci tam mělo jednu či dvě nebezpečné situace. My pochopitelně také měli své příležitosti, které jsme mohli a měli proměnit. Na vše se podíváme na videu, protože tam určitě byly chyby, ale také tam byla řada dobrých věcí, se kterými můžeme být spokojení. S výkonem i výsledkem tedy panuje spokojenost, klukům za výkon poděkujeme a budeme pokračovat dál.“