Dorostenci si proti Jihlavě na závěr sezony s chutí zastříleli

5. 6. 2019   |   FC Hradec Králové
Dorostenecký výběr FC Hradec Králové U19 přivítal v posledním kole sezony tým Vysočina Jihlava. A byla to rozlučka se sezonou ve velkém stylu. Sedm krásných branek a hlavně celkové slušné čtvrté místo pro svěřence Marka Kuliče v letošním ročníku dorostenecké ligy.
29. kolo, středa 5. 6. 2019, 11:00

FC Vysočina Jihlava

7:1
2:0

Branky: 3. a 27. Samko, 51. Hájek, 66. Rajnoch, 77. a 85. Doležal, 90. Ptáček – 76. Svoboda. Rozhodčí: Vodrážka – Svoboda, Slavíček. Počet diváků: 50.

FC Hradec Králové: Brát (66. Červenka) – Rajnoch, Ptáček (C), Samko, Doležal, Hájek, Hátle, Novotný, Kiec, Kejř, Sokol.
FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Vraspír, Pojezný, Havlín, Svoboda (C), Ritter, Křivánek, Šrámek, Mikuška, Růžička, Shudeiwa (13. Trnka)

Dorostenecký výběr FC Hradec Králové U19 přivítal v posledním kole tým Vysočina Jihlava. A byla to rozlučka se sezonou ve velkém stylu. Sedm krásných branek, výborný výkon a celkové skvělé čtvrté místo pro svěřence Marka Kuliče v letošním ročníku dorostenecké ligy.

Hradečtí šli do vedení již ve 3. minutě, kdy se nádherně do šibenice trefil z hranice velkého vápna Denny Samko, 1:0. Domácí černobílý tým si poté vypracoval velké množství šancí, ale většinu z nich zneškodnil jihlavský gólman Jágrik. Druhý uklidňující gól padl ve 26. minutě a vstřelil ho opět Samko. Tentokrát zakončil rychlý protiútok po ideálně nabídce od Sokola, 2:0.

Ani ve druhé pětačtyřicetiminutovce se ráz hry nezměnil. Hradec Králové měl trvalou převahu a Vysočinu s přehledem přehrával. V 55. minutě to bylo 3:0, když Lukáš Hájek dorazil míč do sítě. O chvilku později byl stav už o čtyři branky, autorem gólové střely byl z bezprostřední blízkosti Marek Rajnoch, kterému přihrával Hájek.

Čestného úspěchu se Jihlava dočkala v 76. minutě, po závaru se dokázal prosadit hostující kapitán Svoboda, 4:1. Avšak odpověď Votroků byla blesková, hlavou zvyšoval na 5:1 David Doležal. Stejný střelec zvedl ruce nad hlavu i v 84. minutě, když dělovkou z devíti metrů zavěsil nekompromisně pod břevno, 6:1. Poslední branka utkání padla po rohovém kopu, kdy uspěl kapitán Votroků Michal Ptáček, 7:1. Pro mladé Votroky tak zisk tří bodů znamená čtvrté místo, pro Jihlavu vysoká porážka znamená sestup z celostátní dorostenecké ligy.

Dominanci nad stejným soupeřem ve středu předvedl i výběr Votroků U17, který po dvou brankách Březáka a gólu Zawady s Kalinou slaví jasné vítězství 4:0. Mladší dorostenci obsadili sedmé místo tabulky.