Dorostenci přemohli Jablonec 3:1 a v tabulce jsou třetí

2. 10. 2023   |   Melánie Moníková | Foto: David Klier
Svěřenci Bohuslava Pilného porazili v nedělním utkání Jablonec 3:1, dvoubrankový náskok si vypracovali již v prvním poločasu. Ve druhé půli se oba celky prosadily z pokutových kopů. Východočeši si svůj náskok pohlídali a v tabulce jim aktuálně patří bronzová příčka.
9. kolo, neděle 1. 10. 2023, 10:00

FK Jablonec

3:1
2:0

Branky: 27. Blažek, 37. Ponikelský, 63. Binar (pen.) – 58. Svatý (pen.).

Rozhodčí: Drábek – Jansa, Šob.

Žluté karty: 17. Binar, 80. Sejkora – 63. Špringl.

Diváci: 80.

Petera – Blažek, Sejkora, Karel, Rejman, Binar (84. Fejgl), Ponikelský (80. Jirout), Chudý (84. Kareš), Zeman (84. Machač), Hampl (68. Žalud), Pěnkava.

FK Jablonec:

Vorel – Špringl, M. Svatý, Bjaček, K. Svatý, Werani (90. Matoušek), Novotný, Melka, Gaši, Kubín, Sirůček (86. Malý).

Do utkání vstoupili lépe hosté a první okamžiky se tak odehrávaly převážně na půli Hradce. V 6. minutě se po rohu dostal do nebezpečného zakončení Melka, gólman Východočechů si však s jeho hlavičkou poradil. Po čtvrthodině hry si nadějnou šanci vypracovali také domácí, když se do vápna probil Binar a jablonecká defenziva měla co dělat, aby balón poslala do zámezí.

Necelou půlhodinu po úvodním hvizdu se Votrokům podařilo otevřít skóre. Ve 27. minutě, po přesně zahraném rohu, doletěl míč na hlavu Vojtěcha Blažka, který ho bez problémů sklepnul do sítě. Krátce poté rozjel rychlý protiútok Zeman, nicméně Binar zakončil jen do rukavic gólmana Vorla.

Hradečtí se vstřelenou brankou podstatně přidali na aktivitě, z čehož ještě před koncem první půle vytěžili druhou trefu. Ve 37. minutě poslal Zeman po rychlé akci přihrávku přes vápno na Štěpána Ponikelského, který zdvojnásobil vedení Východočechů. V závěrečných okamžicích poločasu zahrávali Severočeši rohový kop, ze skrumáže v pokutovém území však nic nevytěžili a domácí tak po úvodním dějství drželi nadějný dvougólový náskok.

Několik okamžiků po začátku druhého poločasu se k nadějné střele dostal Kubín, Petera ovšem jeho pokus zneškodnil. V 58. minutě byl po faulu na Kubína odpískán pokutový kop, ke kterému se postavil Marek Svatý, jenž poslal balón za záda gólmana domácích. Odpověď Votroků na sebe nenechala dlouho čekat. Po nedovoleném zákroku na Binara byla odpískána penalta i na druhé straně a sám Adam Binar ji s přehledem proměnil.

V závěrečné půlhodině se hosté snažili něco vymyslet, jejich snaha však končila bez úspěchu. V 71. minutě se dostali do nebezpečné akce, ale všechny pokusy o střelu na bránu hradecká defenziva zablokovala. Severočechům se nepodařilo nic vytěžit ani z přímého kopu několik chvil poté.

V závěrečných minutách zápasu si už Votroci vedení hlídali, nicméně tempo hry nepolevovalo. Čtvrt hodiny před koncem rozjel rychlý protiútok Zeman, balón však poslal přímo do rukavic gólmana soupeře. Na samém konci hrací plochy se Jablonečtí dostali do nadějné šance, které však chyběla lepší finální fáze. Východočeši si tak po výhře 3:1 připisují další tři body.

Hodnocení Bohuslava Pilného

„Jsme rádi, že jsme zápas zvládli. Soupeř byl silný, musím říct, že měl poměrně dost šikovných hráčů, a proto jsem i rád za to, že jsme utkání dovedli do vítězného konce. Po ne úplně dobrém začátku jsme se postupně dostávali do hry, pomohl nám gól ze standardky a utkání už jsme si potom nijak nezkomplikovali. Když jsme dostali gól na 1:2, tak jsme hned přidali třetí.“