Dorostenci porazili Boleslav 3:0 a pronásledují čelo tabulky

18. 3. 2024   |   Vojtěch Vrba
Ve druhém domácím duelu v rámci jarní části soutěže přivítali Votroci Mladou Boleslav. Hosté měli zpočátku převahu, hradecký gól do šatny ale poměr sil překlopil. Ve druhé půli domácí přidali další dvě trefy. Středočechy tak přemohli 3:0 a v tabulce nadále pronásledují první dva týmy – Bohemians a Jablonec, na které ztrácí dva body.
22. kolo, neděle 17. 3. 2024, 09:45

FK Mladá Boleslav

3:0
1:0

Branky: 45. Mokrejš, 58. Binar, 90. Zeman.

Rozhodčí: Vojtěch – Rychtár, Nguyen.

Žluté karty: 62. Žalud – 57. Keller, 62. Schütz.

Diváci: 50.

Novotný – Blažek, Halama, Sejkora, Safir, Rejman, Ponikelský (67. Jirout), Žalud (67. Zeman), Binar (84. Kareš), Mokrejš, Hampl (89. Polák).

FK Mladá Boleslav:

Mečíř – Černý (84. Kaiser), Vokoun (67. Bejda), Sofín (84. Nguyen), Matějovský, Kühnel, Vostřel, Bejda, Keller, Otta, Schütz (67. Klieštík).

Šatňákem zaskočil Boleslav kapitán Mokrejš

Úvodní sekvenci zvládli lépe Mladoboleslavští, kteří do utkání vstoupili lepší hrou než domácí. Balón se v prvních minutách točil kolem středu hřiště a oba týmy měly problém s nepřesnostmi v rozehrávce. První větší šanci zápasu si tak připravili hosté. Střela zpoza vápna ale Novotného branku minula. Hradečtí se do příležitosti propracovali po rohovém kopu, následný zpětný centr ale svého příjemce nenašel. Fotbalisté z města automobilů mohli využít situaci ve 12. minutě, když si domácí obrana nerozuměla s gólmanem a celá akce tak skončila rohovým kopem. Ten si ale Votroci dokázali pohlídat a míč dostali do bezpečí.

Krátce po uplynutí první čtvrthodiny se hra opět vrátila ke středovému kruhu, otěže utkání ale stále držela Boleslav. Skóre však mohli upravit Východočeši ze standardní situace, kterou rozehráli velice rychle, nicméně bez kýženého efektu. Černobílí se snažili hledat skulinky ve středočeské obraně, a to především dlouhými nákopy. Většina z nich však byla nepřesná a končila až za autovou čarou. Podobným způsobem se po půlhodině hry pokusili prosadit hosté. Hradecká obrana byla ovšem neomylná a hrací předmět dostala do bezpečného prostoru.

Na největší šanci Mladé Boleslavi si diváci museli počkat do 32. minuty, kdy se jeden z forvardů dostal do velice slibné pozice před gólmana Novotného. Jeho projektil ale rozvlnil pouze boční síť domácí svatyně. Navázat na svůj tlak mohli Středočeši o chvíli později, brejk z levé strany ale zastavila hradecká obrana. Ke konci první půle se Východočechům naskytla jedinečná příležitost změnit stav utkání, přímý kop se ještě neujal, po něm však následoval také kop od rohového praporku. Po krátké kombinaci našel finální centr svého zakončovatele – hlavou se prosadil kapitán týmu Jiří Morejš, jenž poslal Votroky do nejtěsnějšího vedení, které domácí tým odnesl po prvním dějství do kabin.

Výborný výkon Votroků přinesl další dva góly

Také do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, do žádné větší příležitosti se ale nedostali. Naopak Hradec si začal pomalu budovat tlak. Boleslavští, ve snaze zabránit gólu, často faulovali. Nechali tak vzniknout dvě nebezpečné standardky. První z nich sice domácím radost nepřinesla, střela Adama Binara už ale ano – Votroci tak od 58. minuty vedli 2:0. Východočeský hráč se ujal přímého kopu z výborné pozice a v zakončení se nemýlil. Mečíř se sice pro merunu natahoval, zastavit ji v cestě do sítě ale nedokázal.

Ani po vstřelené brance fotbalisté z města pod Bílou věží nepolevili a dále tlačili svého soupeře k jeho šestnáctce. Výsledkem byl další přímý kop, nařízený poblíž rohového praporku. Nákop se sice do vápna dostal, po několika soubojích v krátkém sledu ale museli Votroci opět hledat novou příležitost. Krásnou individuální podívanou pak předvedl Hampl, jenž kličkou prošel obranou hostů a dostal se až před brankáře, kde se ale v zakončení unáhlil a branku přestřelil. Mladoboleslavští se pokusili vrátit do utkání pomocí přímého kopu v 65. minutě. Hradeckou obranu ale neošálili a skóre se tak neměnilo. Hampl se následně dostal ještě do úniku, branku ale znovu minul, byť tentokrát velmi těsně.

Posledních deset minut duelu již bylo zcela v režii domácích. Dva slepené rohové kopy zlikvidovala obrana hostů, stejný osud čekal i další brejk Hampla. Hradec nepolevoval a nepustil Středočechy do žádných příležitostí, naopak se do několika dostal. Gól ale přišel až v nastavení. Jakub Zeman dostal precizní pas na okraj ofsajdové pozice a z následného úniku prostřelil Mečíře. Výsledek utkání mohli ještě upravit hosté, ani jedna z jejich příležitostí však úspěch neslavila. Hradečtí tak sebrali z utkání všechny body po výsledku 3:0.

Hodnocení Bohuslava Pilného

„Naše vítězství se nerodilo lehce, soupeř byl v první půli dobře zorganizovaný i důrazný, což nám příliš nechutnalo. Pomohl nám ale gól ze standardní situace v pětačtyřicáté minutě. Kromě prvních deseti minut v druhém poločase, kdy nám soupeř dělal problémy, jsme měli převahu, navíc jsme přidali další góly. Jsme rádi za důležité tři body.“