Dorostenci U19 si poradili s Ústím. Výhru pečetili z penalty

8. 4. 2024   |   Matouš Kosek
Dorostenci kategorie U19 si připsali již šestnáctou výhru v sezóně, když doma na Bavlně zdolali Ústí nad Labem 4:0. Vstupy do obou poločasů se Votrokům moc nepovedly. Svěřenci Bohuslava Pilného však vše gólově odčinili na konci obou dějství. Došli si tak pro důležité tři body do tabulky a dále stíhají její čelo.
25. kolo, neděle 7. 4. 2024, 11:00

FK VIAGEM Ústí nad Labem

4:0
2:0

Branky: 20. Žalud, 43. Ponikelský, 74. Hampl, 90. Blažek (penalta).
Rozhodčí: Vojtěch – Ikizgül, Šob.
Žluté karty: 23. Barát, 54. Vorel.
Diváci: 120.

O. Novotný – Blažek, Adeyemi, Sejkora, Safir, Rejman (76. Kareš), Ponikelský (67. Jirout), Žalud (46. Zeman), Binar (58. Polák), Mokrejš, Hampl (76. Novák).

FK VIAGEM Ústí nad Labem:

Zviahintsev – Mráz (76. Pospíšil), Severa, Zvonek, L. Kučera (58. Hradiský), M. Kučera (58. Khyma), Barát, Vorel, Veselý (46. V. Novotný), Bouša, Sedláček (67. Abtrachymov).

První poločas přinesl hned dvě gólové radosti

Ve 25. kole dorostenecké ligy přijeli pod Bílou věž hráči z Ústí nad Labem. Hosté vstoupili do utkání aktivně a snažili se využít úvodních rozpaků v černobílé obraně. Po první desetiminutovce se Votroci dostali do zápasu a začali diktovat tempo hry. Bránu soupeře ohrožovali hlavně standardními situacemi. Z jedné z nich nakonec vstřelili první branku zápasu. Ve 20. minutě rozehrál kapitán Mokrejš přímý kop z pravé strany, ve vápně se nejvýše vyšplhal domácí útočník Petr Žalud a razantní hlavičkou poslal domácí do vedení – 1:0.

Hradečtí mladíci se dostali na koně a s míčem na kopačkách byli více a více nebezpeční. Krátce po vstřelené brance získali Votroci balón u pokutového území soupeře, přihrávka střelce předchozí branky však jen těsně nenašla, do vápna nabíhajícího, Binara. Hradecký křídelník s trojkou na zádech se dále dostával do šancí a dělal problémy hostující obraně. Ke svým útočným průnikům však gólovou třešničku nepřidal.

Skóre se opět měnilo na konci půle. Ve 43. minutě se centr zprava na zadní tyč dostal až k Hamplovi, který hlavou přiťuknul Štěpánu Ponikelskému, jenž prostřelil těla obránců i brankáře a nadělil tak Votrokům pěkný dárek před odchodem do šaten. Ještě než rozhodčí písknul do píšťalky, aby ukončil první dějství, měl, u druhého gólu asistující, Hampl příležitost se zapsat i do střelecké listiny, propadlý míč na zadní tyči však hlavou netrefil ideálně a do kabin tak šli Východočeši s dvougólovým polštářem.

Votroci svůj náskok zdvojnásobili

Úvod druhého poločasu měli lepší hráči v černobílých barvách, aktivní hru a zisky ve středu hřiště však ve výraznější ohrožení branky nepřetavili. Po první desetiminutovce se, stejně, jako v prvním poločase, předávali otěže zápasu. Severočeši vycenili útočné zoubky, po centru zprava se zákrokem převedl Ondřej Novotný, který do té doby žádnou práci neměl.

Hra obou celků byla plná nepřesností. To se změnilo v 74. minutě, kdy si na trávník nově příchozí Polák přebral míč na kraji vápna, přešel přes bránící hráče na hraně šestnáctky a naservíroval míč doleva pro Matěje Hampla, který se v zakončení nemýlil. Střelou k brankářově levé ruce opět rozjásal přítomné fanoušky.

Ústí se však po třetím gólu nesložilo a statečně vzdorovalo dál, přičemž dokonce ohrožovalo branku Votroků. Rány hostujících forvardů však létaly nad břevno hradecké kasy. Poslední úder zasadili hráči z města na soutoku Labe s Orlicí v poslední minutě utkání. Po prostrkávačce zprava, mezi nohama obránce, se na hraně pokutového území dostal k míči Vojtěch Blažek. Parádní individuální akcí obešel obránce, který ho však ve vápně zastavil nedovoleným zákrokem a sudí Vojtěch Lukáš nařídil pokutový kop. K penaltovému puntíku si stoupnul sám faulovaný a ranou pod břevno nedal gólmanovi hostů šanci. Na černobílé vítězství tak dodal čtvrté gólové razítko.

Příští týden se Votroci pokusí navázat na vítěznou vlnu venku na Kladně.

Hodnocení Bohuelsava Pilného

„Jsme rádi, že jsme zápas zvládli poměrem 4:0, ačkoliv je výsledek lepší než předvedená hra. Nerodil se vůbec lehce, soupeř byl svým způsobem nebezpečný a za stavu 2:0 měl dvě gólové šance. Vše zlomil až třetí gól, takže jsme rádi za výhru, ale unešení z předvedené hry nejsme.“

Sebevědomý vstup do boje o Evropu, Votroci přejeli Olomouc 3:1