28. 3. 2024   |   Matouš Kosek
Hradečtí dorostenci kategorie U19 si po porážce v Chrudimi spravili chuť v domácím prostředí na Bavlně. Tým z hlavního města republiky jednoznačně přehráli a posunuli se na třetí místo tabulky. Všechny góly Votroků zajistil Adam Binar, kterému toto střetnutí vyšlo na výbornou.

Diváci: 120.

Novotný – Blažek, Adeyemi, Karel (72. Jirout), Safir, Rejman, Ponikelský (82. Zeman), Žalud (82. Polák), Binar, Mokrejš (72. Kareš), Hampl (75. Metlický).

FK Admira Praha:

Hoznourek – Formandl, Kořínek (65. Králik), Kutílek (46. Veselý), Mareš (76. Kohoutek), Čepela, Kohoutek, Mucha (58. Obstler), Winter, Kapek, Krajíček.

Aktivní vstup do utkání přinesl zaslouženou odměnu

Do utkání 24. kola soutěže vlétli Hradečtí skvěle. Časomíra neukazovala ani sedmou minutu, když se po centru z levé strany od kapitána Mokrejše prosadil hlavou Adam Binar, jenž tak otevřel svůj střelecký účet pro toto utkání. Východočeši pokračovali i nadále ve hře s míčem na kopačkách a otěže zápasu drželi pevně ve svých rukou. Do vyložených gólových příležitostí se však nedostávali, jelikož soupeř hrál v tuhém bloku.

Už už se zdálo, že do šaten půjdou Votroci s nejtěsnějším možným vedením, to však změnil ve 42. minutě protagonista tohoto duelu – Adam Binar. Po skvělé práci Hradeckých ve středu pole se k míči dostal Ponikelský, jenž exkluzivní průnikovou přihrávkou za záda pražských obránců našel právě forvarda Východočechů, který z pravé strany prostřelil brankáře hostů Hoznourka a připsal si svůj druhý zásah v utkání. Po konci prvního dějství tak na tabuli svítilo skóre 2:0.

Dokončený hattrick, závěr pod kontrolou

Druhý poločas probíhal v podobním duchu jako ten první. Hradečtí dorostenci dirigovali hru a hosty z Prahy k ničemu nepouštěli. Po hodině hry zahrávali domácí rohový kop. Ten doplachtil až za vápno hostí k připravenému Adamu Binarovi, který vypálil z voleje a dalekonosnou ranou k levé tyči zkompletoval hattrick, za což sklidil od přítomných diváku zasloužené ovace.

I přes pokračující útočnou činnost Východočechů se listina střelců nerozšířila, několik pokusů, které prošly na bránu Admiry, pochytal gólman Hoznourek. Votroci si po bravurně zvládnutém duelu a výhře 3:0 nechali všechny body pod Bílou věží. Příkladně tak dali zapomenout na předcházející porážku v Chrudimi a znovu pronásledují vedoucí týmy tabulky.

Hodnocení Bohuslava Pilného

„Myslím si, že jsme měli celý zápas pod kontrolou. Mrzí mě, že jsme nedali víc branek a trochu mě trápí také způsob, jakým jsme utkání dohráli. Hodně jsme polevili, tenhle duel měl určitě skončit větším rozdílem, ale jsme pochopitelně rádi za vítězství.“