Dorost U19 překvapivě porazil Spartu 2:1

1. 10. 2022   |   FC Hradec Králové
Dorostenci z kategorie U19 si v domácím prostředí na Bavlně nečekaně vyšlápli na průběžně vedoucí Spartu Praha. Trenér Bohuslav Pilný tak začal své angažmá po návratu pod Bílou věž nejlepším možným způsobem. Mladí Votroci rozhodli o svém vítězství až v úplném závěru utkání, kdy se v nastavení trefil Jakub Konečný.
9. kolo, sobota 1. 10. 2022, 11:00

AC Sparta Praha

2:1
1:0

Branky: 23. Binar, 93. Konečný – 52. Tesař.

Rozhodčí: Poživil – Vít, Vitvar.

Žluté karty: 54. Kutík – 89. Horák.

Diváci: 150.

Čermák – Zvěřina, Kutík, Hampl, Matiushenko, Hruška (70. Šichan), Mokrejš (70. Rubák), Šimon, Binar (82. Mišči), Blažek, Chudý (88. Konečný).

AC Sparta Praha:

Heerkens – Lilling, Tošnar (84. Jedlička), Osmani (46. Horák), Feit, Tesař J. (64. Kolínek), Vitarigov (46. Tesař Š.), Rus, Hruška (64. Rožanek), Říha.

Do utkání vstoupily oba celky s vůlí bodovat. Ačkoliv se z počátku hrálo spíše před bránou Hradce, Votroci se favorizovaného soupeře nezalekli. Již ve 13. minutě se od hranice velkého vápna krásnou ranou gólově prosadil Adam Binar, který tak poslal domácí do vedení – 1:0.

Hráči obou týmů si postupně vytvořili několik šancí, ale všechny letěly buď do zámezí, nebo do náručí gólmanů. Sparťané se tlačili za srovnáním, ale veškerá jejich snaha byla defenzivou Východočechů likvidována. Do kabin tak šli domácí s náskokem jedné branky.

Vyrovnání se Pražané dočkali v 52. minutě, když se v nepřehledné situaci před brankářem Votroků prosadil z dorážky Šimon Tesař – 1:1. Následné příležitosti na obou stranách však už nikdo z hráčů ani na jedné straně nedokázal zužitkovat.

V závěrečných minutách projevovaly týmy ještě větší snahu ujmout se vedení. Zvrat zápasu zajistil až v posledních vteřinách nastavení domácí Jakub Konečný, který dokázal přetavit centr od Daniela Kutíka z levé strany do rozhodujícího gólu, když poslal míč po zemi k zadní tyči – 2:1. Hosté si už odpověď připravit nestihli a Hradečtí si tak v 9. kole připisali cennou výhru nad pražskou Spartou.