Dorost U19 otočil duel s Táborskem a protáhl vítěznou šňůru

20. 4. 2024   |   Vojtěch Vrba | Foto: David Klier
V rámci 27. kola přivítali Votroci Táborsko. Domácí sice v prvním poločase diktovali děj na trávníku, první zásah však zaznamenali hosté. Ani přes obrovský tlak se do konce první půle srovnat nepovedlo. Obrat provedli Votroci během posledních pěti minut a sebrali tak Táborsku vytoužené body. Minimálně do neděle setrvají na 2. příčce soutěže za vedoucím Jabloncem, na jehož půdu se vypraví v příštím kole.
27. kolo, neděle 21. 4. 2024, 11:00

FC Silon Táborsko

3:1
0:1

Branky: 76. Polák, 85. Hampl, 87. Binar – 35. Mára.
Rozhodčí: Raplík – Vykopal, Novotný.
Žluté karty: 90. Binar – 53. Mareš.
Diváci: 50.

Novotný – Blažek, Adeyemi, Sejkora (81. Kareš), Safir, Rejman, Ponikelský (56. Polák), Žalud (81. Jirout), Binar, Mokrejš (68. Zeman), Hampl.

FC Silon Táborsko:

Kerl – Fišer, Soukup, Žukov, Hájek, Rataj (85. Hrabák), Mareš, Mára, Koulousias, Drchal, Soliu (61. Liška).

Přes tlak domácích se prosadili Jihočeši

Úvodní sekvence začala pro hosty smolně, kdy se po tvrdém střetu u půlící čáry z trávníku těžko zvedal útočník Soliu. S prvními náznaky šancí přispěchali domácí, kteří opakovaně hrozili nebezpečnými centry do malého vápna. Po faulu u pravého praporku mohli Hradečtí udeřit, centr do vápna však odvrátila obrana Táborska. Po dalším prohřešku Jihočechů se mohl hlavou prosadit Hampl, míč ale mezi tři tyče nasměrovat nedokázal.

Hradec i nadále pokračoval v náporu, který mohl v 19. minutě zužitkovat Binar. Ocitl se totiž za obranou hostů úplně sám. Obrovskou šanci nicméně zastavil zdvižený ofsajdový praporek. Další příležitostí Východočechů byla přízemní střela zpoza vápna, Kerl však nakonec zasahovat nemusel. První větší šancí Táborska byl rohový kop a následná hlavička směřující mimo domácí svatyni v půli prvního poločasu. K další příležitosti se pak po brejku dostali Východočeši, v kritické chvíli ale neprošli obranou soupeře a ani následný roh domácím radost nepřinesl.

Krásnou individuální akci předvedl krátce po půl hodině hry Hampl, kdy obešel dva hráče hostů a následně dokázal nabít Mokrejšovi. Kapitánově střele však chyběla potřebná přesnost a rána tak skončila vysoko nad brankovou konstrukcí. Lekci z produktivity uštědřil soupeř Hradci ve 35. minutě, kdy se střelou z první po nízkém centru prosadil kapitán Lukáš Mára. Do přestávky se už Votrokům skóre srovnat nepovedlo, a to i přes obrovské šance hradeckých útočníků, které vychytal hostující gólman.

Tlak Hradce přinesl zasloužený obrat

I do druhé půle vstoupili aktivněji fotbalisté ze salónu republiky, kteří si připravili několik šancí. Do prvního nebezpečného protiútoku šli ale hráči Táborska. Napětí ovšem zastavil čárový sudí odmávaným ofsajdem. Po faulu Mareše se do zakončení dostal Binar, jehož hlavičku ale schoval do rukavic Kerl. Hradec i nadále pokračoval ve tvorbě šancí přes centry z obou stran, vytoužený výsledek se ale nedostavil.

Krátce po hodině hry si obrana Táborska nerozuměla s brankářem. Ze situace mohli profitovat domácí, míč se ale odrazil nepříhodně a skončil tak opět v náruči Kerla, který následně nastartoval neúspěšný protiútok. V 73. minutě se z nebezpečné standardky mohl prosadit Binar, trefil však pouze početnou zeď. Srovnání přišlo až o tři minuty později. Po závaru před brankou hostů se nejlépe zorientoval mladý Vojtěch Polák, který z otočky zvládl poslat míč na místo určení – 1:1.

Tým trenéra Pilného dominoval na zeleném pažitu po celých devadesát minut. V závěru střetnutí se snažil o obrat a kompletní bodový zisk. Euforie Votroků propukla v 85. minutě, kdy hřebík do rakve hostů zatloukl Matěj Hampl, který využil chaotické situace před brankou a v pádu poslal míč za záda Kerla – 2:1. Kosmetickou úpravu skóre pak provedl Adam Binar, jenž o dvě minuty později překonal střelou po zemi k tyči jihočeského muže v rukavicích. Hradecký dorost tak zpečetil své vítězství, ze zápasu získal všechny body po výsledku 3:1.

Hodnocení Bohuslava Pilného

„Vzhledem k tomu, že soupeř v jarní části soutěže získal osmnáct bodů, jsme byli ze začátku trochu ustrašení. Probudit nás dokázal až obdržený gól, kde se soupeři povedla souhra po standardní situaci. Do konce první půle jsme si vytvořili několik šancí, gól jsme ale vstřelit nedokázali. Druhý poločas jsme hráli výhradně na soupeřově polovině a Táborsko hrozilo převážně z brejků nebo standardek. Zlom přišel po gólu na 1:1, kdy jsem v klucích viděl touhu zápas vyhrát. Jsme spokojení. Sice nám příliš nefungovala efektivita, ale jsme vděční za výhru a tři body.“