Další čisté konto - Votroci porazili Žižkov 1:0

3. 7. 2018   |   FC Hradec Králové
Ve druhém a zároveň posledním přípravném utkání na soustředění v Písku si Votroci opět připsali čisté konto. Viktorii Žižkov porazili 1:0, jediný gól dal po parádní akci Tomáš Hynek.
přát., úterý 3. 7. 2018, 17:00

FK Viktoria Žižkov

0:1
0:1

Branka: 6. Hynek. Rozhodčí: Němec - Kotalík, Pečenka. ŽK: 53. Stříž - 63. Plašil.

FK Viktoria Žižkov: Otáhal - Krejdl, Podrazký, Dočekal, Opluštil, Pejša, Žežulka, Dzaba, Volek, Švejdík, Sintean. Střídali: Beňo, Rondič, Nabiyev, Stříž, Mareš, Čermák, Krivosheev, Urbanec, Trapanovski, Pardubský, Bazal, Vilotič, Jelínek, Dlabola, Telnar.
FC Hradec Králové: 1. poločas: Stejskal - Čech, Plašil, Martinec, Trávníček - Janoušek, Jukl - Gilian, Miker, Hynek - Martan. 2. poločas: Stejskal - Hašek, Plašil (70. Čech), Kvída, Urma - Černý - Finěk, Zorvan, Miker, Funda - Martan.

Hradečtí měli hned od úvodu navrch, díky aktivnímu napadání nedali soupeři vydechnout. Hned v 6. minutě navíc šli do vedení, když pěknou akci po pravé straně zakončil Patrik Gilian přesným centrem a Tomáš Hynek neměl problém trefit odkrytou bránu.

Parádní gól dodal Votrokům sílu a ti soupeře výrazně přehrávali. Dobře fungovala záloha uprostřed s důrazným Robertem Juklem a rozvážným Jiřím Janouškem, činila se i křídla. A Ladislav Martan, který nastoupil na hrotu, nevypustil jediný souboj. Další velkou šanci vymyslel aktivní Hynek necelých deset minut po svém gólu. Přihrál Gilianovi, ten našel Jířího Mikera, jenže obrana hostů ho na poslední chvíli zastavila.

Po dalším Gilianově centru zase doráželi před prázdnou bránou Jukl s Mikerem, ale červenobílí obránci se dokázali vrátit a dalšímu inkasovanému gólu zuby nehty zabránit.

Hynek svůj povedený výkon korunoval jen několik minut před přestávkou, když se na velkém vápně zbavil obránce a levačkou napálil balon do tyče.

O poločase Zdenko Frťala tým výrazně prostřídal a souhra už nebyla tak plynulá jako v první půli. Ve velkém vedru se Hradečtí spíš bránili, ale to dokázali téměř bez chyby. Tu jedinou, když Jan Stejskal nepřesně rozehrál, Marcel Čermák potrestat nedokázal.

Votroci tak vedení 1:0 uhájili a i ve druhém (a zároveň posledním) přípravném utkání na soustředění v Písku si připsali čisté konto.