Východočeské derby patří Chrudimi

29. 9. 2018   |   FC Hradec Králové
Dvě červené karty, emoce na hřišti i v hledišti a jedna vstřelená branka. Tak vypadalo sobotní derby v Chrudimi. Hradečtí byli v prvním dějství lepším týmem, dobré možnosti měl Zorvan, Ďurděvić nebo Martinec. V 55. minutě byl vyloučen chrudimský Kesner, ale přesilovka se Votrokům nepovedla. Naopak se deset minut před koncem prosadil nečekaně Froněk a zařídil pro Chrudim vítězství.
10. kolo, sobota 29. 9. 2018, 10:15

MFK Chrudim

1:0
0:0

Branka: 79. Froněk. Rozhodčí: Rejžek – Černý, Kožár. ŽK: 17. Vodrážka, 49. Kesner, 62. Drahoš. ČK: 54. Kesner - 90. Kropáček. Počet diváků: 2350.

MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček, Drahoš, Krčál, Hlavsa – Langr – Kesner, Vodrážka, Sixta (90. Stránský), Dostálek (75. Froněk) – Rybička (68. Vašulín).
FC Hradec Králové: Ottmar – Plašil, Kvída, Martinec, Urma – Jukl, M. Černý - Kopečný (82. Martan), Zorvan (82. Kropáček), Durdević - Da Silva.

Hradečtí vstoupili do utkání velmi aktivně a byli od prvních minut jednoznačně aktivnějším týmem. První větší možnost přišla z kopaček Ďurděviće. Ten hned dvakrát nebezpečně pálil z pokutového území, v prvním případě dobře zafungovalo obrana domácích, ve druhém se pak blýskl připravený gólman Mrázek. V 19. minutě vrátil míč do vápna po rohovém kopu Marek Plašil, kde Jakub Martinec jen těsně promáchl, velká škoda. Makedonský štírek byl také u další zajímavé šance Votroků. Ďurděviće tentokrát našel na zadní tyči Kopečný, hlavičce však chyběla potřebná přesnost.

Aktivní Da Silva dal o sobě vědět ve 26. minutě, kdy se probojoval do ideální pozice, chybělo tomu jediné, přesné zakončení. Fotbalisté Chrudimi se připomněli o pár minut později, kdy se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Dostálek, jeho pokus minul těsně levou tyčku branky Radima Ottmara.

Začátek druhého poločasu byl ve znamení dvou rychlých žlutých karet pro chrudimského kapitána Kesnera. Druhá žlutá přišla po nasimulovaném pádu v pokutovém území, sudí Rejžek byl nekompromisní a poslal Chrudim do oslabení. Toho mohli okamžitě využít svěřenci kouče Zdenka Frťaly v 55. minutě. Obrovský závar, kdy na brankáře Mrázka šla jedna střela za druhou. Ovšem ani Zorvan, ani Kopečný se z první branky utkání radovat nemohli. Obrana domácích se ubránila s notnou dávkou štěstí.

Výrazné varování pro Hradec Králové přišlo v 67. minutě. Chrudimský Drahoš se dostal nečekaně k hlavičce v bezprostřední blízkosti Ottmara, naštěstí tento pokus mezi tři tyče nezamířil. O pár okamžiků se krásnou ranou prezentoval Filip Zorvan, jenž vypálil z hranice velkého vápna. Brankář Mrázek vytasil skvělý zákrok.

V 79. minutě explodoval domácí stadion gólovým nadšením. Nečekaná střela střídajícího Tomáše Froňka zaplula až na zadní tyč, brankář Radim Ottmar se natahoval marně, 1:0. To byla pro černobílé ledová sprcha. Votroci se vrhli do útoku, snažili se, ale proti srdnatě bojující Chrudimi to bylo málo. Ačkoliv kdyby nově příchozí Kropáček přepustil kulatý nesmysl v 87. minutě na Marka Plašila, mohlo být rázem vyrovnáno. Ba co víc, v samotném závěru po úderu protihráče dostal po krátké chvíli na hřišti červenou kartu i René Kropáček.

Nováček FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se proti Hradci Králové vytáhl a ve východočeském derby slaví cenné vítězství.