Votroci za zavřenými dveřmi padli s reprezentací U21 1:4

17. 11. 2023   |   Lukáš Foff
Během svátečního dne probělo v areálu na Bavlně utkání za zavřenými dveřmi mezi Hradcem Králové a českou reprezentací do 21 let. Východočeši nakonec drželi krok se Lvíčaty jen v prvním poločase, po přestávce reprezentace zabrala a díky povedené tříminutovce v rozmezí 55. až 58. minuty Sejk s Kronusem de facto rozhodli o výsledku. Kapitán reprezentace a hráč Sparty pak výsledek zpečetil druhým gólem v závěru.
pátek 17. 11. 2023, 11:00

Česko U21

4:1
1:1

Branky: 11. Horák (vlastní), 55. Sejk (pen.), 58. Kronus, 85. Sejk – 43. Ševčík.
Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Arnošt.
Bez diváků.

Česko U21:

1. poločas: Horníček – Černák, Endl, Prebsl, Labík – Icha, Křišťan – Šubert, Tkáč, Kabongo – Alijagič.

2. poločas: Kinský – Černák, Kadlec, Endl, Koželuh – Vydra, Křišťan – Kronus, Sejk, Višinský – Vecheta.

Vízek – Dancák, Čech, Leibl, Ševčík, Harazim, Hlaváč, Horák, Pudhorocký, Rada, Koubek.

Střídali: Klíma, Baloun, Čmelík, Kodeš, Pilař, Mahr, Boniš, Vašulín.

Lvíčata šla do vedení, ale Ševčík poločas srovnal

V modelovém utkání dali trenéři Hradce příležitost hráčům ze širšího kádru, kteří nejsou tolik vytížení v nejvyšší české soutěži. Patrik Vízek musel hned v 1. minutě sledovat střelu Tkáče, ale ta letěla vysoko nad. V 11. minutě se svěřenci Jana Suchopárka dostali do vedení. Daniel Horák špatně vyhodnotil situaci ve vápně a hlavičkou chtěl míč zřejmě vracet do rukavic Vízkovi, jenomže ten stál jinde, a tak si hradecký obránce vstřelil vlastní gól a poslal reprezentaci U21 do vedení.

Ve 23. minutě se Hradečtí dožadovali pokutového kopu po souboji Prebsla s Koubkem, ale rozhodčí nechal hru pokračovat. O několik minut později přišla první tutovka Votroků. Jakub Rada se opřel do odraženého míče a jeho padající střelu pod břevno fantasticky vytáhl Horníček. Přesto však Východočeši těsně před poločasem srovnali. Ve 42. minutě rozehrávali standardku a Jakub Rada posadil míč na hlavu nabíhajícího Ondřeje Ševčíka, který jej prodloužil na zadní tyč.

Střídající Sejk byl ve druhé půlce u všeho důležitého

Do druhé poloviny modelového utkání vystřídala Česká republika většinu sestavy a hned úvod druhé pětačtyřicetiminutovky jí vyšel. V 53. minutě totiž Votroci udělali chybu v rozehrávce a Vecheta v úniku přeloboval Vízka. Míč sice stihl z brankové čáry odkopnout Ševčík, ale kvůli faulu hradeckého gólmana byla nařízena penalta. Tu proměnil střelou do pravé strany Václav Sejk i přesto, že Patrik Vízek si na míč sáhl.

O tři minuty později opět hráč Sparty ukázal, že je při chuti. Po jeho povedené střele předvedl dobrý zákrok hradecký brankář, ale vyrazil míč pouze před sebe, kam nejrychleji doběhl debutant v dreu U21 Adam Kronusa dorazil míč do sítě. V 69. minutě nebyl Hradec daleko od srovnání, protože střídající Daniel Vašulín se proháčkoval do šance a jen těsně netrefil Kinského bránu. Poslední slovo tak měla Lvíčata, a to konkrétně opět Václav Sejk. Ten si na levé straně udělal prostor a přesnou střelou za háčky upravil skóre na konečných 4:1 pro českou reprezentaci.

Hodnocení Václava Kotala

„V zápase jsme modelově předváděli chyby, kterých se nesmíme dopouštět, pokud chceme být úspěšní. V dobrém světle se předvedli mladí kluci z béčka, kteří nehráli špatně. Utkání bylo hlavně o našich chybách. Hráči si musí uvědomit, že v defenzivní činnosti je potřeba hrát koncentrovaně – nelze podcenit žádnou situaci. Z tohoto pohledu je to pro nás dobrá zkušenost, ale hlavně poučení, že s takovým počtem chyb se nedá vyhrát žádné utkání.“