Černá série ukončena! Rezerva porazila B-tým Jablonce 2:1

13. 4. 2024   |   Tomáš Kalas, Petr Šatalík
Čtyři předcházející zápasy čekala rezerva královéhradeckého FC na jakýkoliv bodový zisk. Špatnou šňůru se B-týmu Votroků podařilo ukončit v Břízkách, kde Východočeši zvítězili 2:1 nad béčkem Jablonce nad Nisou. Duel s celkem z města skla a bižuterie měl raketový start, ve kterém oba celky vstřelily gól. Rozhodující okamžik pak přišel v 68. minutě, kdy klíčovou branku utkání zapsal Marek Kejř.
22. kolo, sobota 13. 4. 2024, 10:15

FK Jablonec B

1:2
1:1

Branky: 1. Velich – 3. Březák, 68. Kejř.
Rozhodčí: Černý – Hlaváček, Jirák.
Žluté karty: 35. Martinec  – 67. Jurčenko, 82. Čábelka, 93. Kadrmas.
Diváci: 150.

FK Jablonec B:

Reiner – Malý, Vošahlík, Velich, Svoboda, Nykrín, Souček (46. Kubín, 72. Melka), Martinec, Werani, Breda, Kubát.

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Baloun, Holovatskyi, Mahr, Kejř (82. Šimon), Vobejda, Hlaváč, Rada (88. Musil), Březák (70. Šípek), Kadrmas, Jurčenko (70. Hruška).

Zápas v Jablonci začal ve velkém stylu. Nejprve se měnilo skóre již po necelé minutě hry, když kombinace středem pole vynesla nadějnou střeleckou pozici zpoza šestnáctky Oliveru Velichovi, který sám před Čábelkou nijak nezaváhal. Poté však přišla pasáž, kdy se hrálo na druhé straně hřiště a ve 3. minutě bylo srovnáno. Votroci zůstali v soupeřově vápně ve třech a zakončení si vzal na starost Filip Březák, jenžž prostřelil Reinera na bližší tyči – 1:1.

Jako by byly úvodní minuty předzvěstí zbytku první půle. Hrál se totiž atraktivní fotbal, v němž oba týmy měly své šance. Ve 12. minutě se do balonu opřel Martinec a tvrdou střelou protáhl Čábelku. Jablonec nadále hrozil především skrze Nykrína, který často centroval do šestnáctky, mnohdy však jeho míče nenalezly správného adresáta.

Hradec byl nejblíže vedoucí trefě po dvaceti minutách hry, když byl nařízen přímý kop ze zajímavé pozice, z nějž Mahr nastřelil jenom tyč. Velmi svižný fotbal však další branku v první půli nenabídl, do šaten tak oba celky zamířily za nerozhodného skóre.

Ve druhém poločase měli optickou převahu hráči domácího mužstva, Votroci nedokázali udržet více míčů na polovině soupeře. Přesto to byl právě Hradec týmem, který mohl změnit skóre, když v 51. minutě postupoval Březák zcela osamoceně na bránu Jablonce. Svou velkou šanci však proměnit nedokázal, a tak mohli opět přitlačit Severočeši, kterým se ale nepovedlo vypracovat si větší příležitost.

Klíčový okamžik duelu přinesla 68. minuta. Hradečtí se dostali kupředu rychlou prostrkávačkou od obránce. Následně obdržel Marek Kejř přihrávku z prvního doteku a svižnou ranou překonal Reinera v brance Jablonce – 2:1. Votroci tak získali těsný, leč strašně důležitý náskok, který se následně snažili ještě navýšit. Jejich největší závar však vyústil jen v zakončení do tyče, a tak se primárně museli soustředit na defenzivu.

Severočeši se totiž s vidinou porážky nechtěli smířit. Směrem kupředu podnikli několik nebezpečných výpadů a Votroky musel dvakrát podržet gólman Čábelka. Závěr zápasu však hradečtí fotbalisté zvládli. Soupeři zabránili v nakopávání dlouhých míčů do šestnáctky a sami odváděli balón na půlku protivníka. Po závěrečném hvizdu tak mohli slavit zisk cenných bodů. Velkou radost měli také z ukončení čtyřzápasové série porážek. Ve skupině B ČFL se posunuli na 13. místo.

Hodnocení Adriána Rolka

„Do zápasu jsme po předchozích čtyřech porážkách nešli v nejlepším rozpoložení. Tuhle sérii jsme potřebovali ukončit, což se nám nakonec podařilo. Výsledek se však nerodil jednoduše, začátek zápasu nebyl optimální, rychle jsme prohrávali 0:1. Naštěstí se nám podařilo rychle vyrovnat. V první půli jsme dokázali držet míč na zemi, což byl základ úspěchu. Byli jsme aktivní, vytvářeli si šance a mohli jsme přidat další góly. Bohužel se nám to nepovedlo. Ve druhém poločase nás soupeř zatlačil k našemu vápnu. Svou obětavostí, zarputilostí a agresivitou jsme mu však dokázali čelit. Následně se nám povedlo vstřelit rozhodující branku a závěr jsme si zvládli pohlídat. Mužstvo musím tentokrát pochválit, odevzdalo dobrý výkon. Hlavní je pro nás zisk bodů, které jsou nesmírně důležité.“