FC Hradec Králové2:1

3. kolo, pátek 24. 8. 2018, 14:00

2:1
1:0

10´Malecha (PK), 88´Doležal, 92´Sedlák

SK Dynamo Č. Budějovice: Kerl – Matuška, Míka (83´ Carda), Machač, Ardamica – Pravda, Pařízek, Jiran, Malecha, Skála (59´. Sedlák) – Strejček(91´Šestauber)
FC Hradec Králové: Brát Jakub - Vošlajer Tomáš, Ptáček Michael, Donát Denis, Nemšovský Adrian) - Mahr Jan, Štěrba Jakub (46' Kosař Jakub), Samko Denny, Rybczuk Aleš (46' Kejř Marek) - Doležal David, Králíček Milan (66' Rajnoch Marek)

České Budějovice: Do 25 minuty jsme byli herně lepší a dostávali soupeře pod tlak. Pak měl Hradec uzemní převahu a to i druhý poločas. V závěru utkání přišlo vyrovnání, ale vše rozhodl Jan Matuška 92 minutě vítěznou brankou.

Jakub Drapač: Před utkáním jsme hráče upozorňovali na tvrdou hru soupeře a na nebezpečí velkého množství standardních situací. Vše se do puntíku naplnilo a prvních 30 minut hry jsme se nemohli dostat do herního tempa. Z toho vyplynula i odpískaná penalta z 10. minuty, kdy domácí hráč nastřelil ruku Ptáčkovi ve skluzu na hraně pokutového území. Poté jsme přežili nepříjemné standardní situace domácích a postupně jsme se začali herně osmělovat. Z toho vyplynula šance Doležala po Králíčkově přihrávce. Do druhého poločasu nastoupili po prostřídání dvou hráčů Kosař s Kejřem a oba dva hru výrazně oživili. Domácí jsme přikovali na jejich polovinu, vytvořili si herní tlak a podařilo se nám vyrovnat v 88. minutě po Vošlajerově centru Doležalem. Bohužel však v nastaveném čase se po dvou nešťastných odrazech dostal míč k domácímu hráči a první střelou ve druhém poločase domácí zvýšili skóre na 2:1 a tím pádem rozhodli o svém vítězství. Mrzí nás prohospodařených prvních 30 minut hry a velké množství našich centrů ze strany, které končili buď za bránou nebo v rukách gólmana.