Brno si z Hradce veze všechny body

27. 10. 2018   |   FC Hradec Králové
Sobotní utkání se Zbrojovkou Brno rozhodla vlastní branka Milana Černého z druhého poločasu. Smolná chvilka tak určila ráz jinak vyrovnaného duelu, který nabídl mnoho soubojů na obou stranách. Hradečtí nevyužili několik zajímavých možností, především Jakub Martinec a duo Urma – Da Silva bylo k vyrovnávací brance opravdu blízko.
13. kolo, sobota 27. 10. 2018, 17:15

FC Zbrojovka Brno

0:1
0:0

Branka: 66. Černý (vla.). Rozhodčí: Ginzel – Paták, Boček. ŽK: 79. Kopečný, 83. Vorobjev – 24. J. Šural, 26. Vraštil. Počet diváků: 580.

FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Kvída, Martinec, Urma – Černý, Jukl – Martan (61. Vorobjev), Vlkanova, Ďurděvić (71. Plašil) – Da Silva (82. Pokorný).
FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Šural, Vraštil, Kryštůfek, Eismann – Krejčí, Sedlák (65. Bariš) – Ashiru (72. Štepanovský), Růsek, Bartolomeu (61. Lutonský) – Zikl.

První dějství nabídlo v sychravém počasí vyrovnanou bitvu, ve které byla k vidění především řada soubojů a také standardních situací. Pozorné obrany obou mužstev však plnily své taktické úkoly na jedničku. Plné ruce práce měl brankář Radim Ottmar po pokusu hostujícího Zikla, tvrdou ránu Radim vytěsnil nad. Pak přišla slibná možnost na straně druhé, aktivní Adam Vlkanova se prosmýkl do pokutového území, kde dával ještě pod sebe na Ladislava Martana. Tomu k úspěšnému zakončení chyběl jediný krok.

Proti střele Vlkanovy se musel blýsknout gólman Melichárek. Ve 40. minutě byla k vidění první velká příležitost Zbrojovky. Ashiru zabojoval před brankovou čárou a poslal míč na Zikla, jeho střelu brankář Ottmar vyrazil k Bartolomeuovi, ten z bezprostřední blízkosti napálil tyčku. Opatrný začátek druhé pětačtyřicetiminutovky ukončil až brněnský Růsek, jeho povedená pumelice nadělala Ottmarovi nemalé starosti.

V 66. minutě přišla nešťastná chvíle pro královéhradecké Votroky. Brněnský Ashiru centroval z hranice pokutového území, na prudký centr si naskočil Milan Černý a jeho hlavička poslala balon za záda bezmocného Radima Ottmara, 0:1. Hradečtí mohli vzápětí vyrovnat. Obrovskou možnost měl Jakub Martinec, který mířil bohužel nad. V 76. minutě nezastavil nebezpečný centr Melichárek a před odkrytou brankou se rázem z ničeho nic ocitl Otto Urma i Wesley Da Silva. Leč ani jeden z nich nedokázal dopravit kulatý nesmysl za brankovou čáru.

V závěru sobotního duelu měl Hradec převahu a tlačil svého soupeře. Chybělo k tomu jediné, gólový zásah. Do otevřené obrany domácích pak Brno podnikalo rychlé protiútoky, po jednom z nich mohl definitivně rozhodnout Štepanovský, mířil kousek vedle brány. Na konečném výsledku se však již nezměnilo, Hradec proti Brnu na body nedosáhl.