Juniorka vstoupila do jara drtivou výhrou

18. 2. 2019   |   FC Hradec Králové
První zápas jarní části Juniorské ligy vyšel hradeckému týmu U21 výtečně. V Uhříněvsi svěřenci Karla Krejčíka rozdrtili Bohemians vysoko 5:1. V tabulce se tak vyhoupli na čtvrté místo.
18. kolo, pondělí 18. 2. 2019, 13:00

Bohemians Praha 1905

1:5
1:2

Branky: 20. Begič – 34. Zorvan, 44. Soukeník, 60. Vobejda, 62. Firbacher, 84. Bičiště. Rozhodčí: Klíma – Melichar, Petřík. ŽK: 33. Horizrál – 65. Kundrt. 74 diváků.

Bohemians Praha 1905: Valeš - Horizrál, Farkaš, Václavík, Schumacher (46. Le Tuan) - Jindřišek - Hlinák, Buneš, Begič, Vondra (59. Vetešník) - Nečas (77. Peričevič).
FC Hradec Králové: Mach - Petřík, Kundrt, Locker, Gjinollari - Vobejda - Soukeník, Zorvan (46. Prouza), Vlkanova (46. Brůža), Bičiště (82. Martinec) - Firbacher (82. Šedivý).

Utkání začalo převahou domácích, Klokani si vytvářeli víc, byť ne vyložených šancí. Zhruba po deseti minutách se však do vyložené příležitosti hnal Filip Firbacher, kterému přihrál Adam Vlkanova. Hradecký útočník šel sám na Romana Valeše, obešel ho, jeho pomalou střelu však z brankové čáry vykopl Darek Farkaš. Po následném rohu zablokovala obrana domácích v prázdné bráně pokus Josefa Lockera.

Už první chybu obrany Votroků však domácí potrestali. Průnikovou přihrávku nedokázal odkopnout Ladislav Kundrt a Ismar Begič obstřelil Ondřeje Macha. 1:0 pro Bohemians.

Další velkou Begičovu příležitost vyřešil hradecký gólman brilantním zákrokem, na druhé straně si Valeš poradil se střelou Firbachera, který ustál souboj se dvěma obránci zelenobílých.

A pak už stříleli jen hosté. Filip Zorvan zaskočil gólmana Klokanů střelou k bližší tyči z přímého volného kopu z levé strany, ještě před přestávkou přidal druhou trefu Votroků Dominik Soukeník. Ten uklidil míč do prázdné brány, když rozhodčí signalizoval výhodu po Valešově penaltovém faulu na Vlkanovu.

Ve druhé půli hosté dominovali. Při ojedinělých šancích domácích se mohli spolehnout na výborného Macha, sami stříleli. Po rohu Jakuba Petříka se na vzdálenější tyči hlavičkovým kladivem prosadil sváteční střelec Jan Vobejda, po centru z pravé strany přehlavičkoval brankáře také Firbacher. Pátý zásah přidal Dominik Bičiště, který přesnou střelou zakončil pěknou kombinaci Hradeckých.