Béčko po návratu ze soustředění podlehlo Vysokému Mýtu

25. 1. 2020   |   František Řehounek, foto: Eva Šebová
Po návratu ze soustředění čekal na B tým Votroků soupeř z Vysokého Mýta. Domácí působili unaveným dojmem, a i když hra v poli byla vyrovnaná, hosté zvítězili přesvědčivým rozdílem díky kvalitní koncovce. Vysokomýtským nedorazil na zápas nečekaně ani jeden brankář, a proto po dohodě laviček odchytal utkání za hostující obranou královéhradecký Jakub Brát.
přát., sobota 25. 1. 2020, 10:00

SK Vysoké Mýto

1:4
0:2

Branky: 84. Mahr – 30. Vimmer, 39. Stránský, 74. Hrubý, 86. Zavřel. Rozhodčí: Šťastný – Mrkáček, Linhart. 60 diváků.

Mach – Finěk, Ptáček, Locker, Plašil – Mahr, Štěrba (72. Martinec), Vobejda, Chocholatý, Martinec (46. Vukčevič) – Rajnoch.

SK Vysoké Mýto:

Brát – D. Fišer (46. Trnka), Kouřil, Valášek (46. M. Fišer), Stránský– Pekárek – Mokrejš (46. Rezek), Kopřiva, Tomášek (46. Zavřel), Vimr – Benda (46. Hrubý).

Úvod utkání patřil černobílým. Dobře se pohybovali a hra se odehrávala převážně na polovině Mýta. První velkou šanci měli proto logicky Votroci, když v 19. minutě Marek Plašil dlouhým míčem vyslal vpřed Jana Mahra, ten utekl svému strážci, ale jeho tvrdá střela skončila na levé tyči. O tři minuty později uvolnil Jan Vobejda opět Mahra, ten od rohového praporku přesným centrem posadil míč na hlavu Marka Rajnocha, jeho hlavička však bránu netrefila.

Hostující celek se ve 30. minutě dočkal vedoucí branky ze své první šance. Kopřiva pronikl po levé straně až před Ondřeje Macha, dloubákem oslovil nabíhajícího Filipa Vimmera a ten měl před prázdnou brankou lehkou práci – 0:1. Svůj náskok vysokomýtští pojistili druhou brankou o devět minut později, když se po centru před Machovu branku ze skrumáže prosadil Josef Stránský. A protože doslova v poslední vteřině první půle nezužitkoval skvělý Plašilův centr od levého rohového praporku Rajnoch, ovládli hosté první poločas 0:2.

Hradecký tým mohl snížit v 60. minutě, kdy se na vápně skvěle uvolnil Sebastian Chocholatý, ale svou střelu poslal nad Brátovu branku. Hned z protiútoku se připomněl hostující exhradečák Tomáš Rezek, jehož centr před Macha dokázala domácí obrana jen s obtížemi odvrátit do bezpečí. O pár minut později rozjel skvělou akci nahrávající Daniel Finěk, který uvolnil přesným pasem Mahra, ten přetlačil obránce Mýta, ale jeho tvrdou střelu z pravé strany reflexivně vyrazil Brát.

V 69. minutě centroval Rezek, hostující Adam Zavřel však ve skluzu z bezprostřední blízkosti přestřelil. Přesto se hráči ve žlutých dresech mohli brzy radovat z další branky, když Kopřiva českou uličkou vyslal vpřed rozběhnutého Vítězslava Hrubého, ten obešel i Macha a zvýšil na 0:3.

Na druhé straně nejprve Brát zneškodnil umístěnou Plašilovu střelu a těsně vedle pálil aktivní Mahr. Byl to nakonec zaslouženě právě tento pravý záložník Votroků, kdo zaznamenal jejich čestný gólový zápis. V 84. minutě se prosadil ze skrumáže před Brátem a poprvé (a naposledy) rozvlnil síť za jeho zády. Hosté však velmi rychle získali tříbrankový náskok zpět, když po krásné kombinační akci s Rezkem pronikl před Macha Hrubý, přihrál podél branky Zavřelovi a ten ve skluzu poslal míč do branky a stanovil tak konečný stav zápasu na 1:4.