26. kolo, neděle 19. 5. 2019, 10:00

FK Admira Praha

2:6
1:3

16´Vítek, 23´Drescher, 29´Drescher, 42´Drescher, 60´Krejčí, 80´Jung, 84´Drescher, 88´Ansorge

FC Hradec Králové: Bleha Jaroslav - Zámečník Filip (33' Ludvík Jan), Hátle David, Novotný Marek, Podsadlo Štěpán - Štipák Jakub (81' Hypšman Daniel) - Martinec Vojtěch, Zbořil Matyáš, Ansorge Jan, Lihařík Vojtěch (59' Boniš Tadeáš) - Vítek Marek
FK Admira Praha: Záhora - Rudolf, Pronyshyn, Kotek, Drescher (88´Nápravník), Jung (81´Kalvas), Marcinčik, Zbořil (86´Fousek), Krejčí, Trnka (59´Matějka), Heřman

David Homoláč: Do utkání jsme vstoupili aktivně, dobře kombinovali, hráli v pohybu a organizovaně. V 16´ nám byla odměnou vedoucí branka Vítka po asistenci Ansorgeho. Soupeř se jen bránil a ojediněle se pokusil o brejk. Bohužel v 23´a 30´ jsme soupeři darovali dvě branky po hrubých individuálních chybách a od tohoto okamžiku nastal naprosto nevídaný kolaps. Jako bychom zapomněli hrát fotbal .Dělali jsme spousty individuálních i organizačních chyb a dostali soupeře na koně. Do poločasu jsme inkasovali ještě třetí branku. Druhý poločas jsme chtěli otočit, ale bohužel jsme pokračovali v herní beznaději a soupeř nás dokonale trestal a dalšími třemi brankami stanovil svůj střelecký účet. V 88´jsme pouze korigovali na hrozivých 2:6.Doufáme, že tento kolaps bude pro nás dostatečným poučením při další práci.

FK Admira Praha: Do zápasu jsme nevstoupili podle našich představ, ale poté, co jsme hru posunuli směrem nahoru, jsme soupeře dostávali pod tlak. A ten dělal chyby, které jsme trestali. V průběhu utkání jsme dobře drželi i měnili tempo hry. Hráči předváděli pěkné akce, kdy se nám dařilo precizně dostávat míče za obranu soupeře, i zakončení mělo svoji kvalitu.

Domácí po poločase hru ještě víc otevřeli a my jsme z brejkových situací ještě navýšili skóre. Musím hráče pochválit za přístup a nasazení po celý zápas a chtěl bych využít této možnosti, abych vyzdvihl výbornou práci jejich z pracovních důvodů nepřítomného trenéra Pavla Gregora, který celé mužstvo posunul ve všech směrech.