Juniorky v posledních kole základní části se utkaly na Spartě.

7:0
4:0

Mikanová – Novotná, Pokorná, Fiedlerová, Schánělová, Uhnavá – Zemanová, Soukalová, Hamplová, Hrušková – Kácovská

Střídaly: Baliharová, Koudelová, Pultarová, Černá

V dohrávce základní části nás čekal nejtěžší soupeř, momentálně vedoucí tým tabulky Sparta Praha. O kvalitě a síle domácího týmu nebylo pochyb, ale přesto jsme se snažili (hlavně psychicky) holky připravit na zápas, aby podaly co nejlepší výkon. První poločas se tým opravdu držel našich pokynů a snažil se napadat sparťanky při přijímání rozehrávek a „zkracováním hřiště“ zamezoval postupnou fázi jejich útoku. Bohužel nadějný poločasový výsledek pokazily 2 inkasované branky v posledních minutách tohoto úseku a tak se šlo do kabin za stavu 4:0 pro domácí.

V druhé půli jsme na hřiště postupně poslali střídající hráčky, aby si také vyzkoušely těžký zápas. I když únava byla ke konci utkání znát na všech našich hráčkách, snažily se nejen úspěšně bránit, ale také si vytvářet šance a vstřelit tak alespoň nějakou branku. Ze tří šancí týmu tomu byla nejblíže Bára Soukalová, která si po autovém vhazování naběhla do volného prostoru a parádní střelou z 20 m značně protáhla brankářku Sparty. Ta tuto střelu stejně parádně vytěsnila na roh. Sparta i v druhém poločase dominovala a třemi brankami si pohodlně došla pro „povinné“ vítězství. Vysoký rozdíl ve výsledku nás mrzí, jelikož jsme inkasovali po chybách, kterým bychom se měli vyvarovat. Tyto chyby však vznikly z dobrého pohybu, kvality a sehranosti soupeře. Takový je prostě fotbal na prvních příčkách soutěže. Děkujeme všem za podporu a holkám za bojovnost.